NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
12
11
9
4WORED3.MP3
8

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri
TRENDE CİNAYET' SANIKLARI YARGI ÖNÜNDE

Üniversite öğrencisi Ahmet Hakan Canıdemir'i cep telefonunu gasp ettikten sonra trenden atarak ölümüne neden oldukları iddiasıyla yargılanmalarına başlanan 2 zanlı, Canıdemir'in kendiliğinden trenden atladığını öne sürdüler (Haber Fotoğrafları  AZE)
29-12-2004 - 5 kez okundu

Kadıköy 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde sorguları yapılan tutuklu sanıklar Mehmet Emin Tolon ve Ümit Çiğdem, yaşı küçük olduğu için dosyası ayrılan A.Ç'nin, trende bulunan Ahmet Hakan Canıdemir'in elinden cep telefonunu alarak trenden atlamak suretiyle kaçmaya çalıştığını, Canıdemir'in de A.Ç'den telefonunu geri alabilmek için kendiliğinden trenden atladığını gördüklerini iddia ettiler.
       
'OĞLUM SIRTÜSTÜ DÜŞMÜŞTÜR'
       Duruşmada "müdahil" olarak dinlenilen Canıdemir'in babası Muzaffer Canıdemir ise "Oğlum, hareket halindeki trenden atlaması mümkün olmayan bir kişidir. Ayrıca A.Ç. isimli şahıs tarafından gaspa maruz kalsa dahi bu kişi ile başedebilecek fiziki yapıya da sahiptir.
       Trenin kapısı kendiliğinden açılmadığına göre açılmak sureti ile olay gerçekleşmiştir. Ayrıca otopsi raporundan da anlaşılacağı üzere oğlum arka üstü düşmüştür. Bu da oğlumun atlamadığını göstermektedir. Kendisi atlasaydı, diğerleri gibi sağ kalırdı. Bu nedenle sanıkların hep birlikte suçu işledikleri inancındayım. Sanıklardan şikayetçiyim"dedi. Duruşmada "tanık" olarak dinlenilen Kuddusi Geçilmez de, olay anında trende olduğunu belirterek, şunları söyledi:
       "Arkadan öne doğru yürüyen 2 kişi şüphemi çekti. Sağa sola bakıyorlardı. Bir ara ölen genci göstererek, 'biz bununla özel görüşeceğiz, sen başka bir vagona geç' dediler. Ben de itiraz etmedim.Ayrıldığım vagondan daha sonra gürültü ve boğuşma sesleri geldi. Merakla geri döndüğümde vagondaki yaşlı bir erkek ve bayandan, oturan gencin cep telefonunun alındığını öğrendim. Bunun üzerine vagonda kalan ölen kişiye ait montu alarak daha sonra yetkililere teslim ettim." Sanıkların tahliye istemlerini reddeden mahkeme heyeti, diğer tanıkların da dinlenilmesi amacıyla duruşmayı erteledi.
       
MÜEBBET İSTEMİ
        Kadıköy Cumhuriyet Savcısı Alaaddin Demir tarafından hazırlanan iddianamede, üniversite öğrencisi Ahmet Hakan Canıdemir'in, 3 Kasım 2004 tarihinde Adapazarı Ekspresi'nde seyahat ettiği sırada Kızıltoprak İstasyonu yakınında Ümit Çiğdem, Mehmet Emin Tolon ve yaşıküçük olduğu için dosyası ayrılan A.Ç. tarafından cep telefonunun gaspedildiği ve sonra da trenden atılarak ölümüne sebebiyet verildiği belirtiliyor.
       Sanıkların fikir birliği içinde gasp suçunu işlemek amacıyla hareket ettikleri vurgulanan iddianamede, Ümit Çiğdem ve Mehmet Emin Tolon'un "gasp" ve "gasp amacıyla ölüme sebebiyet vermek" suçlarından müebbet ağır hapis cezasına çarptırılmaları isteniyor.

Etiketler:
trende cinayet sanıkları yargı önünde

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır