NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
9
4WORED1.MP3
2
35WERE~1.MP3
4WORED3.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
PUTİN'İN ÇECEN SÜRPRİZİ

Putin'in Çecen sürprizi
07-02-2005 - kez okundu


Rus lider Putin'in terörist dediği Çeçen lider Maşadov veya temsilcilerinin, Rusya yanlısı Çeçen hükümeti ile görüşmelere başlayacağı açıklandı. Rus siyasi uzmanlara göre Çeçen hükümeti görüşme için Putin'in 'olur'unu aldı


RUSYA yanlısı Çeçen hükümetinin başkanı Alu Alkhanov, Moskova ziyareti sırasında 'sürpriz bir gelişmeyi' haber verdi. Moskova'da düzenlediği basın toplantısında, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (PACE) ve Çeçenistan eski devlet başkanı Maşadov ile diğer önde gelen direnişçi temsilciler ile bir yuvarlak masa toplantısında biraraya geleceklerini bildirdi. Alkhanov, 'Bu yuvarlak masa toplantısını tamamen destekliyoruz. Bir barış yolu bulmak çin herhangi bir ön şartımız ve tabumuz yoktur' dedi.

Bu açıklamayı ancak Kremlin'in onayıyla yapabileceği bilinen Alkhanov'un, bizzat Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in 'olur'unu aldığı belirtiliyor.

Rus siyasi uzmanlar 'Alkhanov, Putin'in olurunu almadan Rusya'nın terörist ilan ettiği bu Çeçen liderleriyle masaya oturması zor. Bu da Rusya Devlet Başkanı Putin'in de yeni bir 'Çeçen politikası' denemek üzere olduğunu gösteriyor' şeklinde yorumlar yaptılar.

Tek taraflı ateşkes

Çeçen Başkan Alkhanov, toplantıya, 1996-1999 yılları arasındaki bağımsızlık döneminin eski Çeçen parlamento mensupları, o dönemdeki Çeçen devlet başkanı Aslan Maşadov'un hükümetindeki bakanların da katılmalarının beklendiğini söyledi. Alkhanov, görüşmenin Grozni'de yapılmasını istediğini söyledi.

Rusya'nın 'Çeçen politikası'

Çeçen direnişçiler 5 yıl içinde ilk kez, tek taraflı ateşkesi geçen perşembe günü ilan etmiş, fakat Moskova yanlısı Çeçen yönetimi bunu bir 'blöf' olarak değerlendirmişti. Kremlin ise bu konuda sessiz kaldı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve yönetimi, bugüne kadar Çeçen direnişçileri hep 'terörist' olarak niteliyor ve barış görüşmeleri yapılmasını ihtimal dışı sayıyorlardı. Putin'in denemek üzere olduğu 'yeni Çeçen poyitikasının' bir sonraki adımı ne olacağı merak konusu.

Etiketler:
putin çecen sürprizi

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır