NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
3
9
11
12
1

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
ÇEÇEN GÖÇMENLER, AÇLIK GREVİ BAŞLATTI

BAKÜ (İHA) - Bakü'de bir grup Çeçen, BM Göçmenler Komisyonu Bakü Temsilciliği'nin kendilerine göçmen statüsü vermemesini gerekçe göstererek açlık grevi başlattı. İki gündür grevde olan Çeçenler, BM'den olumlu bir cevap gelmemesi halinde eylemlerini sürdüreceklerini açıkladı.
25-02-2005 - kez okundu

BAKÜ (İHA) - Bakü'de bir grup Çeçen, BM Göçmenler Komisyonu Bakü Temsilciliği'nin kendilerine göçmen statüsü vermemesini gerekçe göstererek açlık grevi başlattı. İki gündür grevde olan Çeçenler, BM'den olumlu bir cevap gelmemesi halinde eylemlerini sürdüreceklerini açıkladı. Çeçen göçmen Abubakar Draya, "Biz 5 yıldır Bakü'de göçmen hayatı sürdürüyoruz. Buna rağmen BM bize statü vermeyerek, bizim yardım almamızı önlüyor. Bu grevi BM'den olumlu karar çıkıncaya dek devam ettireceğiz ve grev yapan göçmenlerin sayısı her gün daha da artıyor" dedi.


Bir evin bodrum katında 120 dolar karşılığında kirada oturduklarını ifade eden göçmen İbrahim Kazıyev ise, "Çok kez müracaatta bulunmamıza rağmen, göçmen statüsü verilmiyor. Bize vatanımıza dönmemiz teklif ediliyor. Bir grup Çeçen, geçen yıl vatana dönmek üzere Azerbaycan'dan ayrıldı ve daha evlerine varmadan Rus askerleri tarafından öldürüldü. Burada yaşayan öyle göçmenler var ki, hiçbir yerden yardım alamıyorlar. Onlar gece parklarda veya internet kafelerde yatarak yaşam mücadelesi veriyorlar" şeklinde konuştu.


Etiketler:
çeçen göçmenler açlık grevi başlattı

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır