NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
35305319 - Adige Nise 15.MP3
4-5-6-7
12
4WORED3.MP3
35WERE~1.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
RUS-ÇEÇEN BARIŞI İMKANSIZ HALE GELDİ

Birleşik Rusya Partisi Milletvekili Arkadi Baskaev: Ölümü çok erken oldu. Talihsizlik. Onunla sorunları çözebilirdiniz. Basayev ile hiçbir şey hakkında görüşemezsiniz. Sürgündeki Rus işadamı Boris Berezovski: Öldürülmesi aptalca. Kremlin savaşı sürdürmek ve Rusya'yı imha etmek istiyor. Rusya'da terörü artıracak bu olay, Kremlin'in aptallığı yüzünden yapıldı. FSB'nin eski başkanı Nikolay Kovalyev: Teröristler yakında aktif hale gelecek. Buna hazırlıklı olmalıyız.
10-03-2005 - kez okundu

Çeçen Lider Aslan Maşadov'un öldürülmesinin ardından gözler yeniden sorunlu bölge Çeçenistan'a çevrildi. Çeçenler intikam tehdidinde bulunurken, bölgeyi çok şiddetli saldırıların beklediği dile getiriliyor. Uzmanlar, Rusya ile masaya oturulmasını isteyen tek Çeçen lider Maşadov'un ölümünün Rus-Çeçen barışını imkansız hale getirdiğini düşünüyor. Rus basını, haberi birinci sayfalarına taşırken, Çeçen liderin neden öldürüldüğü ve Çeçenistan'daki mevcut durumu nasıl etkileyeceği sorularına cevap bulmaya çalıştı.

Birleşik Rusya Partisi Milletvekili Arkadi Baskaev: Ölümü çok erken oldu. Talihsizlik. Onunla sorunları çözebilirdiniz. Basayev ile hiçbir şey hakkında görüşemezsiniz.

Sürgündeki Rus işadamı Boris Berezovski: Öldürülmesi aptalca. Kremlin savaşı sürdürmek ve Rusya'yı imha etmek istiyor. Rusya'da terörü artıracak bu olay, Kremlin'in aptallığı yüzünden yapıldı.

FSB'nin eski başkanı Nikolay Kovalyev: Teröristler yakında aktif hale gelecek. Buna hazırlıklı olmalıyız.

TERÖR ŞİDDETLENECEK

Şu andan itibaren kimse barış hakkında konuşmak istemeyecek. Yeni terörist saldırı olasılığının yüksek olacağını sanıyorum. Herkesin eli bağlandı. Bizim barış süreci başlatma girişimimizin güvenlik güçlerinin operasyonlarını artırmasına neden olduğunu düşünüyorum. Bazıları bizim Zakayev ile görüşmemizden çok korktu. Şimdi ise barış için kiminle konuşacağımı bilmiyorum.

SAVAŞIN DEVAMINI İSTİYORLAR

Moskova Helsinki Grubu Başkanı Ludmila Aleksiva, 'Alçaklar, Maşadov'u savaş sonsuza dek sürsün diye öldürdü' dedi. Aleksiva, 'Şoke oldum. Asker analarının Londra'da Zakayev ile görüşmesinden hemen sonra bunu yaptılar. Bu görüşmeler ciddiydi, çünkü Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) ve Avrupa Parlamentosu'nun şemsiyesi altında yapılıyordu. Sanırım bu alçaklar, gelişen süreci engellemeye çalıştı. Basayev'i neden öldürmediler? Savaşın devam etmesini istiyorlar. Şimdi barışı kiminle konuşacaksınız' diye isyan etti.

PUTIN'LE GÖRÜŞMEK İSTEMİŞTİ

Rusya'nın başına 10 milyon dolar para ödülü koyduğu Çeçen lider Maşadov, birkaç gün önce, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile barış için yarım saat görüşmesinin yeteceğini açıklamıştı. Maşadov'un 2005 Şubat'ında ateşkes ilan ederek Kremlin yönetimine barış görüşmeleri yapma önerisi, Moskova tarafından reddedilmişti. Mashadov, son olarak Çeçenistan'da barış için Rus Asker Anaları Komitesi ile temsilcisi Zakayev aracılığıyla görüşüyordu. Bu arada Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Namık Tan, Türkiye'nin, ihtilafların kan dökülmeden, barışçı yollarla çözümlenmesini ilke olarak benimsediğine işaret ederek, bunun tarafları yeniden düşünmeye sevk edeceğini umduklarını söyledi.(akşam.com.tr)

Etiketler:
rus-çeçen barışı imkansız hale geldi

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır