NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
1
9
35305319 - Adige Heku 01.MP3
8
11

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
YETER ARTIK !...

Kayseri Birleşik Kafkasya Derneği Başkanı Mükremin Öner yaptığı basın toplantısında Aslan Mashadov'un şehid edilmesiyle ilgili çok sert ve çarpıcı açıklamalarda bulundu.
12-03-2005 - kez okundu


KAYSERİ BİRLEŞİK KAFKASYA DERNEĞİ
BASIN BİLDİRİSİ
1994'te başlayan Çeçen Bağımsızlık Savaşı'nın lideri Aslan Mashadov, katil Putin'in katil askerleri tarafından 8 mart 2005 tarihinde hunharca şehit edilmiştir.Merhuma Allah (c.c)'tan rahmet, Çeçen halkına da başsağlığı diliyorum.
Çoluk çocuk demeden 250 bin Çeçeni katleden Ruslar menfur emelleri doğrultusunda Aslan Mashadov'u da hunharca katlettiler.Tabii ki bu katliam Rusların son katliamı olmayacaktır.Ruslar taa Çarlık döneminden beri vahşiyane saldırılarıyla her zaman öne çıkmışlardır.Cenabı Allah bu zalimlerin belasını er geç verecektir inşaAllah.
Üzülerek belirtmeliyim ki son on yıldan beri dünyada zulüm artarak devam etmektedir.Dünyanın dört şeytanı: A.B.D, Rusya ,Çin ve İsrail adeta katliam ve zulümde işbirliği yapmışçasına dünyanın başına bela kesildiler; her tarafta akla gelmedik zulmü ve katliamı işlemektedirler. Ne yazık ki uluslararası kuruluşlar ve diğer dünya devletleri de bu katliamları ve zulümleri seyretmekten başka hiçbir şey yapmamaktadır.
Rusya'nın bu son katliamına da dünyanın hiçbir tepki göstermeyeceğini maalesef hep birlikte göreceğiz.Çünkü maddi menfaatler devletlerin yöneticilerinin gözünü ve gönlünü kör etmiştir.Dolayısıyla da her türlü haksızlığı , zulmü ve katliamı işleyen söz konusu şeytanlara karşı 'DUR' diyememektedirler.
Kafkas Halklarının emperyalist Ruslara karşı sürdürdükleri özgürlük savaşlarının 400 yıllık bir geçmişi vardır.Son 70 - 80 yıldır kominizim rejiminin baskısıyla küllenen özgürlük ateşi ve aşkı 1994'te başlayan Çeçenistan Bağımsızlık Savaşıyla yeniden alevlenmiştir.Bu özgürlük aşkı ve ateşi Aslan Mashadov'un şahadetiyle daha da alevlenecektir.Çeçenler en yakın zamanda seçecekleri yeni liderleriyle zafere ulaşıncaya kadar özgürlük savaşlarını sürdüreceklerdir.
Allah'ın (c.c) izniyle Kafkas Halklarının tamamı kendi hür iradeleriyle özgür ve bağımsız devletlerini kuracaklardır.
Türk Milleti, Çeçenistanın Özgürlük Savaşına taa başından beri gönülden destek vermiştir.Aslan Mashadov'un şehadeti dolayısıyla Türk Halkına da, özellikle de özgürlüğe, hakka,hukuka,insana ve insanlığa değer veren herkese başsağlığı diliyorum
İnsanlık,özgürlük aşığı ve vatan sever bir evladını; İslam Alemi,değerli bir mücahidini;Türk Halkı,Kafkaslarda iyi bir dostunu ve kardeşini;Çeçenler de kahraman bir önderini kaybetmiştir.
Allah rahmet eylesin. 10/03/2005

Mükremin ÖNER

Yönetim Kurulu Başkanı

Etiketler:
yeter artık !

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır