NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
12
3
apsuva
10
13

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
GÜRCİSTAN RUS ÜSLERİ İÇİN 9,5 AY MÜHLET VERDİ

Gürcistan topraklarındaki Rus askeri üslerinin boşaltılması hususunda Tiflis ile Moskova arasındaki uzlaşmazlık devam ederken Gürcistan Parlamentosu, boşaltma tarihi için gelecek yılın başını şart koşan bir kararı kabul etti.
14-03-2005 - kez okundu

Parlamento, önceki akşamki oturumunda Batum ve Ahalkalaki'deki iki askeri üssün 1 Ocak 2006 tarihine kadar boşaltılması yönündeki kararı oyçokluğuyla kabul etti. Söz konusu karara göre SSCB'den kalma iki Rus üssünde bulunan askerlerin varlığı 'yasadışı' hale gelecek. Parlamentonun savunma ve güvenlik komisyonu tarafından hazırlanan kararına göre üslerin zamanında boşaltılmaması durumunda, bölgedeki 3 bin Rusya askerine vize verilmemesi ve üslerin kullanımından doğan maliyetin yükseltilmesi gibi yaptırımların uygulamaya konulacağı ifade ediliyor. İki ülke tarafından önümüzdeki günlerde yeniden başlatılması planlanan müzakerelerin hemen öncesinde bu kararın alınması, Rusya tarafından hoş karşılanmadı. Moskova, kararın halihazırda yürütülen görüşmelere zarar vereceğini belirtti. Gürcistan Parlamento Başkanı Nino Burcanadze ise parlamentonun aldığı 'tarihikarar'a, Rusya tarafının 15 Mayıs'a kadar cevap vermesini beklediklerini kaydetti. Rusya'daki askeri çevreler, üslerin boşaltılması için en az 3-4 yıla ihtiyaç duyulduğunu öne sürerken bazı siyasiler ise Gürcistan'a ekonomik yaptırımların uygulanması gerektiğini tavsiye ediyor. Askeri üslerin boşaltılması hususunda ABD de Rusya'ya baskı yapıyor. (Zaman)

Etiketler:
gürcistan rus üsleri için 9 5 ay mühlet verdi

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır