NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
35WERE~1.MP3
8
13
4SIMD.MP3
1

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
RUSYA CENAZEYİ VERMEMEYE KARARLI

Mashadov'un cenazesini almak için ailesinin yaptığı başvuru reddedildi. Rusya hükümeti Mashadov'un belirsiz bir mezara gizlice gömülmesinden yana.
15-03-2005 - kez okundu

Mashadov'un cenazesini almak için ailesinin yaptığı başvuru reddedildi. Rusya hükümeti Mashadov'un belirsiz bir mezara gizlice gömülmesinden yana.

Rus yetkililer bu karara, "teröristlerin mezarlarının belirsiz olması"na izin veren bir yasayı dayanak gösteriyorlar.

Buna karşılık, Rusya'daki insan hakları örgütleri hükümete Mashadov'un cenazesinin ailesine verilmesi konusunda baskı yapıyor.

Cenazenin aileye verilmemesini "utanç verici" diye niteleyen bir açıklamayı bir çok Rus insan hakları örgütü imzaladı.

Mashadov'un ailesi daha önce cenazenin kendilerine teslimi konusunda batılı hükümetleri de Rusya'ya baskı yapmaya davet etmişlerdi.

Cumhurbaşkanıydı

Moskova, 1990'lı yıllarda Çeçenistan Cumhurbaşkanı olan Aslan Mashadov'u terörist diye niteliyor ve bir çok kanlı Çeçen eylemini yönlendirmekle suçluyor.

Mashadov, bu tür olaylara karıştığı iddialarını hep yalanlamış ve öldürülmeden kısa süre önce ateşkes ilan ettiğini açıklayarak, Rusya ile diyalog çağrısı yapmıştı.

Muhbirler Ödüllerini Almış!!!

Diğer taraftan Rus istihbarat örgütleri, geçen hafta öldürülen Çeçen lider Aslan Mashadov'un yerini bildiren kişilere on milyon dolar ödül verildiğini açıkladı.

Rus sözcünün açıklamasından, ödülün bir kaç kişi arasında bölüştürüldüğü anlaşılıyor. Ancak, bu kişilerin kimlikleriyle ilgili daha ayrıntılı bir açıklama yapılmadı.

Çeçenistan'ın Rusya yanlısı lideri Ahmet Kadirov, olaydan sonra, Mashadov'un yerini daha önce yakalanıp sorgulanan bir Çeçen savaşçının söylediğini kaydetmişti.(bbc)

Etiketler:
rusya cenazeyi vermemeye kararlı

YORUMLAR

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_query() in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/yonet/user.class.php:23 Stack trace: #0 /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/yorum.php(19): user->user() #1 /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/haberler.php(80): require('/home/nart/publ...') #2 {main} thrown in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/yonet/user.class.php on line 23