NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
12
35WERE~1.MP3
35305319 - Adige Heku 01.MP3
3
10

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri
AİLESİ MASHADOV'UN REHİN NAAŞINI İSTİYOR

Mashadov'un eşi ve çocukları, Rusya Asker Anaları Komitesi'ni arayarak, şehid edilen Çeçen lider Mashadov'un cesedinin İslamigeleneklere uygun olarak toprağa verilmesi için, iade edilmesinde yardım istedi.
17-03-2005 - 5 kez okunduAilesi Mashadov'un rehin naaşını istiyor

Mashadov'un eşi ve çocukları, Rusya Asker Anaları Komitesi'ni arayarak, şehid edilen Çeçen lider Mashadov'un cesedinin İslamigeleneklere uygun olarak toprağa verilmesi için, iade edilmesinde yardım istedi.


8 Mart'ta öldürülen Çeçen lider Aslan Mashadov'un cesedinin ailesine teslim edilmesi için Rusya Asker Anaları Komitesi'nden yardım istendiği açıkladı. Moskova'da yayın yapan Moskova'nın Sesi Radyosu'nun yayınladığı habere göre, Mashadov'un eşi ve çocukları, Rusya Asker Anaları Komitesi'ni arayarak cesedin İslam geleneklerine uygun olarak toprağa verilmesi için iade edilmesinde yardımcı olmalarını istediler. Kusama, Anzor ve Fatima Mashadov'un imzaladığı müracaatta, Mashadov'un Çeçen esaretindeki Rus askerlerini sağ salim evlerine bıraktığı hatırlatılarak, savaşta öldürülen Rus askerlerin cesetlerinin ailelerine iade edildiğinin altı çizildi. Rusya'nın İnterfaks Ajansı'na açıklama yapan Rusya Asker Anaları Komitesi Baş Sekreteri Valentina Melnikova, Mashadov'un ailesinden geçtiğimiz gece elektronik posta aldığını doğrulayarak, Mashadov'un cesedinin ailesine geri verilmesi için yardımcı olacağını söyledi. Mashadov'un cesedini hangi yollarla ve kimden talep edeceklerini şimdilik bilmediğini söyleyen Melnikova, "Rus askerler Mashadov'u kendilerine düşman saysalar bile onun cesedini iade etmeleri gerekiyordu. O artık öldürüldü, ölülerle savaşmıyorlar" şeklinde konuştu.

Etiketler:
ailesi mashadov rehin naaşını istiyor

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır