NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
4WORED1.MP3
1
13
3
35WERE~1.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
HAYDİ ÇOCUKLAR ABHAZYA'YA TATİLE

Abhazya'da Yaz-2004 Kültürel Tatil"e giden tüm çocuklar, tatil bitimi Cumhurbaşkanlığı 'na, Parlamento'ya ve Başbakanlığa nezaket ziyaretlerinde bulunmuşlardır. Bu ziyaretlerinde atalarının topraklarında hiç bir zaman unutamayacakları kültürel bir tatil geçirdiklerini belirtmiş, Abhazya'daki çocuklarla çok iyi dostluklar ve sıcak ilişkiler kurduklarını söylemişlerdir. Böyle "Kültürel Tatil" Projeleri Abhazya ile diaspora çocuklarını birbirlerine yaklaştıracak ve unutulmayacak dostluklar oluşturacaktır. Bu nedenle kültürel tatilin, gelenek haline getirilmesi için birer dilekçe yazarak, Cumhurbaşkanı yardımcısı Sn. Valeri Arşba, Başbakan Sn. Raul Hacimba, Parlamento Başkanı Sn. Nugzar Aşba'ya vermişlerdir. Bu dilekçeler Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve Parlamento tarafından kabul edilmiş, bundan sonra da "Abhazya'da Kültürel Tatil" projelerinin gelenek haline getirileceğini söylemişlerdir. Abhazya'da Yaz-2005 Kültürel Tatil" geçen yıl gibi, bu yıl da 14 Temmuz-15 Ağustos 2005 Tarihlerinde 12-15 yaş grubu çocuklar için yapılacaktır.
29-03-2005 - kez okundu

Değerli Hemşehrilerimiz ve Sevgili Dostlarımız

Dünya Abhaz-Abazin Halkları Birliği ile Abhaz Dilini Geliştirme Vakfı'nın geçen yaz 15 Temmuz - 15 Ağustos 2004 tarihlerinde, 12-15 yaş çocuklar için organize ettiği "Abhazya'da Yaz-2004 Kültürel Tatil" projesi üstün bir başarı ile gerçekleştirilmiştir. Bu proje, Abhazya Milli Eğitim Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Devlet Geri Dönüş Komitesi tarafından desteklenmiştir.

"Abhazya'da Yaz-2004 Kültürel Tatil"e giden tüm çocuklar, tatil bitimi Cumhurbaşkanlığı 'na, Parlamento'ya ve Başbakanlığa nezaket ziyaretlerinde bulunmuşlardır. Bu ziyaretlerinde atalarının topraklarında hiç bir zaman unutamayacakları kültürel bir tatil geçirdiklerini belirtmiş, Abhazya'daki çocuklarla çok iyi dostluklar ve sıcak ilişkiler kurduklarını söylemişlerdir. Böyle "Kültürel Tatil" Projeleri Abhazya ile diaspora çocuklarını birbirlerine yaklaştıracak ve unutulmayacak dostluklar oluşturacaktır. Bu nedenle kültürel tatilin, gelenek haline getirilmesi için birer dilekçe yazarak, Cumhurbaşkanı yardımcısı Sn. Valeri Arşba, Başbakan Sn. Raul Hacimba, Parlamento Başkanı Sn. Nugzar Aşba'ya vermişlerdir. Bu dilekçeler Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve Parlamento tarafından kabul edilmiş, bundan sonra da "Abhazya'da Kültürel Tatil" projelerinin gelenek haline getirileceğini söylemişlerdir.

"Abhazya'da Yaz-2005 Kültürel Tatil" geçen yıl gibi, bu yıl da 14 Temmuz-15 Ağustos 2005 Tarihlerinde 12-15 yaş grubu çocuklar için yapılacaktır.

"Abhazya'da Yaz-2005 Kültürel Tatil"e gidecek olan çocuklarımıza tatil süresince, Türkiye'den Abhazca bilen kişiler refakat edecek, ayrıca Abhazya'da Milli Eğitim Bakanlığınca görevlendirilecek Abhazca öğretmenleri, sınıf öğretmenleri, rehber öğretmenleri, kültür-sanat öğretmenleri sorumluluğunda kültürel tatil yapacaklardır.

ABHAZYA'DAKİ KÜLTÜREL TATİLE Çocuklarını göndermek isteyen hemşehrilerimizin pasaport çıkartarak, pasaportun son sayfası (açık kimlik bilgileri içeren sayfa), pasaport numarası, telefon ve adres bilgileri ile 15 Mayıs 2004 tarihine kadar faks veya mail yoluyla İstanbul Abhaz Derneği'ne müracaat etmelerini rica ederiz...

TATİL süresi 1 ay olup maliyet 400 $'dır. GİDİŞ İstanbul-Soçi, uçakla ve Soçi'den karayolu ile ABHAZYA Dönüş de aynı yol olacaktır.

Lütfen çevrenize duyurunuz...

NOT: Pasaport çıkartacak kişiler 4 adet resim, noterden anne ve babanın muvaffakat kağıtı ile bulunduğunuz il veya ilçenin emniyet müdürlüğüne müracaat edilmesi gerekmektedir.
Saygılarımızla;

Dünya Abhaz-Abazin (Abaza) Halkları Birliği Türkiye Başkan Yardımcıları
Dr.Cemalettin Ümit(Ardzınba), Bediz Tantekin(Kuarsheliapha), İlhan Kıymet (Kuazba)

İLETİŞİM ADRESLERİ
Web adres : www.abhazbirliği.com
E-mail : info@abhazdernegi.com
Tel : 0 216 342 94 64
Faks : 0 216 342 37 19
GSM: 0 533 818 47 39
Adres : Selimiye Kışla Caddesi No :18 / 59 Üsküdar İstanbul -TÜRKİYE

Etiketler:
haydi çocuklar abhazya tatile

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır