NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
35305319 - Adige Nise 15.MP3
4WORED3.MP3
4WORED1.MP3
35305319 - Adige Heku 01.MP3
4SIMD.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
ABHAZ-ABAZALAR HENDEK TEGOREK'TE BULUŞTU.

Abhaz-Abazalar Hendek Tegorek'te Buluştu. 11 Haziran Cumartesi günü Hendek Belediye Sarayında gerçekleşen Dünya Abhaz-Abaza Halkları Birliğinin genişletilmiş toplantısının ardından 12 Haziran Pazar günü Hendek Kafkas Kültür Derneğinin organizasyonu ile Hendek Yeniköy (Tegorek) köyünde Yurtdışından gelen 40 yakın konuğunda misafir olduğu bir kültürel etkinlik yapıldı.
16-06-2005 - kez okundu


Etkinliğe katılanlara verilen yemek sonrası program açılışına kadar geçen serbest zamanda gelen misafirler birbiri ile sohbet etti ve tanıştı. Açılış konuşmasının ardından Hendek Belediye Başkanı Sn. Ali İnce bir konuşma yaparak böylesi bir organizasyona Hendek'in ev sahipliği yapmasından memnun olduklarını ve bu konuda kendilerine düşen görevleri severek yerine getireceklerini söyleyerek yurtdışından gelen misafirlere hoşgeldiniz dedi. Günün anısına Belediye Başkanı kongre delegelerine belediye adına plaket sundu. Dünya Abhaz-Abaza Halkları Birliği Başkanı Prof. Dr. Taras SHAMBA'da yaptığı konuşmada günün önemine vurgu yaparak eğitim, turizm ve ticari faaliyetler kapsamında hemşehrilerini Abhazya'ya çağırdı. Kongrenin sürgün sonrası Dünyanın dört bir yanına dağılan Abhaz-Abaza Halkının sesi olduğunu belirten SHAMBA halkımızın iyiye güzele gitmesi için içimizdeki vatan sevgisinin büyütülmesi ve imkanı olanlarında Anavatanlarına dönmelerinin önemine vurgu yaparak alanda toplananları selamladı. Yapılan bir dizi konuşmanın ardından İstanbul Kafkas-Abhazya Kültür Derneği Halk Dansları Ekibi Ridade sahne alarak etkinliğe katılanlara tempo tutturan güzel bir gösteri sundu. Ardından Mahalli Apsuva Koşara için davet yapıldı ve alandakilerin coşkusu bir kat daha arttı. Günün sonunda anlamı çok büyük olan bu kongrenin Hendekte gerçekleşmiş olması özellikle yöre insanında haklı bir gurura vesile oldu. Emeği geçen herkese teşekkürler.

Etiketler:
abhaz-abazalar hendek tegorek buluştu

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır