NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
1
10
4WORED1.MP3
35305319 - Adige Heku 01.MP3
4-5-6-7

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
ÇEÇEN KAMPLARI FOTOĞRAF SERGİSİ

Merhaba, Tüm zor koşullara rağmen, özveri ile hazırlanmış olan bu sergi, önemli bir yaşamsal kesiti tarihi bir belge olarak bizlere sunmaktadır. Kirli bir savaşın sonuçlarını tüm çıplaklığıyla bizlere sunan arkadaşlarımızın ellerine sağlık. Saygılarımla
20-06-2005 - kez okundu

'Kayıtsız Zamanlar, Belgesiz Hayatlar'

Siz hiç kampta çocuk oldunuz mu

Fotomuhabir Gürcan Öztürk'ün ölümsüzleştirdiği kareler ve Sinef Gönül Arslan'ın metinlerini kaleme aldığı sergi, Çeçen kamplarındaki yaşama objektif tutuyor.

20 Haziran - Dünya Mülteciler Günü'nde Gürcan Öztürk'ün İstanbul'daki Çeçen kamplarında 10 ay süren çalışmasının ürünü olan 30 fotoğraftan oluşan sergisinin açılışı özel Çeçen yemekleri ve müzikleri eşliğinde saat 18.00'de Fotoğraf Vakfı Galeri'sinde yapılacaktır.

Ülkelerinde son 10 yılda 250 bin insanın ölümüne rağmen tüm acımasızlığıyla süren savaş nedeniyle topraklarını terketmek zorunda kalan 400 bin yaşayan Çeçen'den 600 sığınmacının hayatlarını konu alan foto-röportaj çalışmasında çekimler; İstanbul'da, Ümraniye, Beykoz ve Fenerbahçe'de kurulu 3 kampta gerçekleşmiştir.

On yılı aşkın süredir fotoğrafı yaşam biçimi haline getiren foto muhabiri Gürcan Öztürk Çeçen Mültecileri anlatan 'Kayıtsız Zamanlar, Belgesiz Hayatlar' isimli belgesel fotograf sergisini "Çeçenlerin yurtlarından uzak küçük odalara sıkıştırılmış mülteci hayatlarına tanık olmak, bu deneyimi gözler önüne sermek; gerek bugün bu coğrafyada yaşadıkları yoksulluk ve yabancılığı, gerekse geride bıraktıkları ülkelerinde süren acılarını, geçmişlerini anlamak anlatmak istedik" diye ifade ediyor.

20 Haziran 2005 saat 18.00'de İstanbul Fotoğraf Vakfı'nda açılacak sergi 20 Haziran - 20 Temmuz arasında izlenebilecek.

Öztürk'ün 30 siyah-beyaz fotoğrafının sergileneceği belgesel projenin metinleri Sinef Gönül Arslan tarafından hazırlanmıştır.

NOT: Sergiden elde edilecek gelir Çeçen çocuklara bağışlanacaktır.

Fotoğraf Vakfı
Küçükparmakkapı
Abdullah sk. No:17
Beyoğlu-İST.

0212 292 19 39
www.fotografvakfi.org
info@fotografvakfi.org
evrimf@fotografvakfi.org


Etiketler:
çeçen kampları fotoğraf sergisi

YORUMLAR

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_query() in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/yonet/user.class.php:23 Stack trace: #0 /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/yorum.php(19): user->user() #1 /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/haberler.php(80): require('/home/nart/publ...') #2 {main} thrown in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/yonet/user.class.php on line 23