NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
35305319 - Adige Nise 15.MP3
11
13
3
12

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
SOYKIRIM BİTENE KADAR SAVAŞACAĞIZ

Yıllardır tek ayağıyla Rus kafirlere karşı savaşan Şamil Basayev dün yine birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulundu. Telefonla katıldığı bir televizyon programında Beslan'da öldürülen çocukların sorumlusunun Ruslar olduğunu kaydeden Basayev, bütün Müslümanları Çeçen Cihadı için seferber olmaya çağırdı.
01-08-2005 - kez okundu

KATLİAM BİTERSE, SALDIRILAR DURUR
ABC televizyonunun ''Nightline'' adlı programında bir Rus gazeticinin sorularını cevaplayan Basayev, Beslan benzeri saldırıların tekrarlanma ihtimalinin bulunup bulunmadığı konusundaki bir soruya ise, ''Biz sivillere yönelik saldırıları tasvip etmesek de, bu saldırıların olma ihtimali yüksektir. Çünkü ortada bütün fertleriyle katledilen koca bir halk var. Annesi, kardeşi Ruslar tarafından öldürülmüş bir Çeçen gencini ben bile engelleyemem. Ruslar zulmü bıraksınlar biz de saldırılarımızı durduralım" diye cevap verdi.
"SİVİLLERE ZARAR VERMEYİZ"
Kuzey Osetya'daki Beslan kentinde 3 Eylül 2004'te, 186'sı çocuk 330 kişinin ölümüyle sonuçlanan rehin alma eyleminin sorumlusunun Ruslar olduğunu belirten Basayev, "Peygamberimiz bize savaşırken kadın ve çocuklara dokunmamamızı emretmiştir. Müslümanlar kesinlikle suçsuz insanlara zarar vermeyi istemezler. Fakat bazen istemeden savaş zaiyatları olabilir. Bu da kaderle ilgili bir durumdur. Şunu da özellikle belirtmek istiyorum: Dünyanın dört bir yanında Müslümanlar katledilirken buna ses çıkarmayan sivillerin de suçsuzluğu tartışılır hale gelmiştir. Beslan'da öldürülen çocuk ve kadınlar Rusların kurşunlarıyla hayatlarını kaybettiler. Biz Ruslardan Beslan'da öldürülen suçsuz insanların hesabını da sormaya and içtik" şeklinde konuştu.
"ASIL TERÖRİST
RUSLAR"
Çeçen mücahidlerin kanlarının son damlasına kadar özgürlük mücadelesini sürdüreceklerini ifade eden Basayev sözlerini şöyle sürdürdü: "Rus halkı bizi bir terörist veya haydut olarak görebilir. Bu bizim hiç umurumuzda değil. Peki Rusların askerleri nedir? Eğer onlar teröristlerle, yani Çeçen özgürlük savaşçılarıyla mücadele eden askerlerse bütün iyi kelimeler ve anlaşmalar kahrolsun. Bizler onurları ve şerefleri için savaşan erkekleriz. Terörist olanlar da Ruslar ve Amerikadır."

vakit.com.tr

Etiketler:
soykırım bitene kadar savaşacağız

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır