NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
35305319 - Adige Heku 01.MP3
10
4SIMD.MP3
11
2

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
ORHANLI KÖYÜ GELENEKSEL ŞIPSI ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ

Orhanlı Köyünün bu yıl 3. sünü düzenlediği Geleneksel 3. Şıpsı Şenliğinde İzmir SİND Müzik ve Gösteri grubu, Arıkbaşı Kafkas Ekibi ve Orhanlı Köyü gençlerinden oluşan Marje küçükler ve büyükler ekibiyle misafirlerine hoş vakit geçirtmiştir.
25-08-2005 - kez okundu

Programımıza başlamadan önce öncelikli amacımız olan şıpsı hayırımız için okutulan mevlüdümüz ile başlanmıştır. Mevlüdümüz bittikten hemen sonra geleneksel yemeğimizi Orhanlı köyünün şenlik görevlileri tarafından hızlı bir şekilde misafirlerimize ikram edilmiştir, gereken ihtiyaçları giderilmiştir.

Programımız Orhanlı Köyü muhtarı İsmail IRMAK'ın konuşmasıyla şenlik programımız 14:45 te başlamıştır. İlk olarak Orhanlı Köyünün kurmuş olduğu Marje büyükler ekibinden olan arkadaşlarımız Kafe gösterisiyle şenlik programının gösteri kısmını başlatmış olundu. Daha sonrasında sırasıyla Arıkbaşı Kafkas ekibi Leperuj, Çeçen, Wored ve Lezinka gösterileriyle şenliğimizde bizleri onurlandırmış ve misafirlerimize muhteşem gösterileriyle hoş vakitler yaşatmıştır.

Sonrasında İzmir SİND Müzik ve Gösteri ekibi büyüleyici müzik gösterileriyle izleyenlerimizi dinlendirdi aynı zamanda hareketli woredleriyle seyircilerimizi çoşturdu. SIND ekibi aynı zamanda solo gösterileriyle şenliğimize renk katmıştır. Orhanlı köyününde kurmuş olduğu büyükler solo ekibi Apsin Apsuva, Çeçen, Apsuva, Kafe, solo gösterileriyle izleyenleri büyülediler.

Şenliğimize katkıda bulunan firmalara teşekkür edilip plaket ile ödüllendirilmiştir. Şenliğimize katkı sağlamak amacıyla açık arttırma yapılmış gelen misafirlerimize aynı zamanda da çekiliş ile hediyeler dağıtılmıştır.

Şenliğimize daha fazla renk katmak amacıyla düzenlediğimiz yarışmalarsa sandalye kapma yarışması, Çerkesce konuşma yarışması, Çerkes oyunu yarışması gibi yarışmalarla seyircilerimiz arasından seçtiğimiz yarışmacılara yarışma heyecanını yaşatmış olduk.

Şenliğimiz 14:45 te başlayıp 20:00 surlarına kadar coşkuyla devam etmiştir. Şenliğimiz bittikten hemen sonra mahalli düğüne geçilmiş gece geç saatlere kadar mahalli düğünle misafirlerimizle kaynaşma zamanı bulmuş olduk.

Şenliğimize katılan tüm misafirlerimize, millet vekillerimize, dernek başkanlarımıza, muhtarlarımıza, Kafkas ekiplerimize katılımda bulunan firmalarımıza... çok teşekkür ediyoruz. Böyle etkinliklerde siz misafirlerimize hizmet etmekten kıvanç ve mutluluk duyuyoruz.

Orhanlı Köyü Sakinleri

Etiketler:
orhanlı köyü geleneksel şıpsı şenliği düzenlendi

YORUMLAR

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_query() in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/yonet/user.class.php:23 Stack trace: #0 /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/yorum.php(19): user->user() #1 /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/haberler.php(80): require('/home/nart/publ...') #2 {main} thrown in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/yonet/user.class.php on line 23