NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
apsuva
3
1
4WORED1.MP3
10

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri
BASAYEV OLDURULDU MU

Rusya'nın Kabardin-Balkar özerk cumhuriyetinin başkenti Nalçik'e düzenlenen baskına Çeçen komutan Şamil Basayev'in de katıldığı ve çatışmada Basayev'in öldürüldüğü ileri sürüldü.
14-10-2005 - 5 kez okundu

Rus gizli servisi FSB'den bir yetkili, Çeçenistan Toplumu gazetesine yaptığı açıklamada, Rusya'nın en çok aranan teröristler listesinde bulunan Basayev'in bu sabahki çatışmalarda öldürüldüğünü, ancak kimlik tespiti tamamlanmadığı için resmi açıklama olmadığını söyledi.

Nalçik'e düzenlenen saldırıda 60 kişinin hayatını kaybettiğini belirten yetkili, saldırıyı düzenleyen teröristlerin asıl amacının havaalanındaki bir askeri uçağı kaçırmak olduğunu ifade etti.

Teröristlerin içi patlayıcı dolu askeri uçağı kaçırarak Moskova'ya uçmayı planladığını söyleyen yetkili, Rus hava savunma sistemi bu uçakları "dost uçak" olarak belirleyeceği için, bu uçakların Moskova'ya kadar rahatlıkla uçabileceğine dikkati çekti.

Yetkili, teröristlerin havaalanını ele geçirme planının başarılı olamadığını ve Basayev'e bağlı militanların ablukaya alındığını ifade ederek, "Rus askerlerinin dikkatini dağıtmak için başka gruplar hükümet binası ve ordu birliklerine saldırdılar, ancak Basayev ve yoldaşları başarılı olamadı, öldürüldüler" dedi.

Haberturk.com

Etiketler:
basayev olduruldu mu

YORUMLAR
Surhay Ruslardan yeni bir asparagas. Camaat mensupları bu harekata yerli Kabardey ve Malkar lılardan başka kimsenin katılmadığını açıkladı. Ayrıca eylemin gerekçesi muslumanlara yapılan yoğun baskı-işkence olduğu açıklandı. Ruslar olayı çarpıtıp dikkatleri başka yöne kaydırmaya ve zulumden kurtulmak için savaşan insanlarıda terörist olarak göstermeye çalışmaktalar. Bakalım ilerisi ne gösterecek. Dünya bu zokayı yutacakmı...
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır