NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
3
11
4-5-6-7
10
apsuva

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri
ABHAZ DERNEĞİ'NDEN 13 EKİM NALÇİK DUYURUSU

ÜZÜNTÜMÜZ BÜYÜK ENDİŞELERİMİZ DE 13 Ekim 2005'de Kabardey-Balkar Cumhuriyetinin başkenti Nalçik'te yaşanan olayları kınıyoruz. Ölen kardeşlerimiz için duyduğumuz üzüntü büyüktür. Ailelerine ve yakınlarına sabırlar diliyoruz. Hepimizin başı sağ olsun. Kafkasya'daki barış ve huzurun bozulması, kardeşin kardeşi öldürmesi, belki bazı kesimler için sevinç vesilesi olabilir. Ancak bu, kimlik bilincini yitirmemiş dünyadaki tüm Kuzey Kafkasya kökenlileri yasa boğar.
01-11-2005 - 5 kez okundu

Elektronik posta ortamında, Kafkasya'nın Türkiye'deki kardeşlerinin bu olay sonrasındaki yazışmaları, birlik ve beraberliğimize gölge düşürecek boyutlara doğru yol aldığı endişesini vermektedir. Şüphemiz olmasın ki, bu gelişmeden de birileri kendilerine pay çıkaracaktır.

Böyle günler, birbirimize düşmekten, birbirimizi ağır suçlamalarla dışlamaktan en çok çekinmemiz gereken nazik anlardır. Bugünler omuz omuza bir dayanışma örneği vermemizin zamanıdır.

Herkesin kendine göre bir doğrusu olabilir. Ancak, her yerde ve zamanda bazı şeyler sadece siyah ve beyazdan ibaret değildir. Gri renkler de vardır.

Saygı sınırı aşılmadan, tolerans hanesi biraz geniş tutularak, tarihten de ders alarak, birbirimizi dışlamadan, kırıp dökmeden bize yakışır düzeyde tartışmalıyız.

23 Ekim 2005 tarihindeki Derneğimiz Olağan Genel Kurul toplantısında da, Nalçik'teki bu üzücü olaylar kınanmış, duyulan üzüntüler dile getirtilmiş, bu tür olayların yinelenmemesi temennisinde bulunulmuştur.

Genel Kurul toplantısında seçilen yeni yönetim olarak, Nalçik'te ölen kardeşlerimizin acısını unutturacak sıkıntılara taşınmadan, birlik ve beraberlik içinde, daha güzel günlere ulaşma özlem ve dileklerimizle, ata yurtta ve dünyanın dört bir yanında yaşayan tüm kardeşlerimize sevgilerimizi ve saygılarımızı sunarız.

Kafkas Abhazya Kültür Derneği
Yönetim Kurulu Adına
Başkan Av. RECEP YILMAZ (AGIRBA)

Etiketler:
abhaz derneği 13 ekim nalçik duyurusu

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır