NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
apsuva
10
8
35305319 - Adige Nise 15.MP3
11

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
MAVİ AKIM ZİRVESİNDEN, HAYVANLARA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Türk, Rus ve İtalyan liderleri bugün Samsun'da buluşturacak Mavi Akım zirvesi hazırlıkları kapsamında kentte ilginç yasaklar uygulamaya konuldu. Başbakan Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi'nin Mavi Akım projesinin resmiaçılışını yapacağı Durusu köyü civarında ve yol güzergahında hayvanlara sokağa çıkma yasağı getirildi. Zirve günü köydeki kahvehaneler de kapatılacak. Çarşamba Kaymakamlığı, resmibir talimatla, açılışın yapılacağı yol güzergahındaki 25 köyü uyararak neler yapmaları gerektiğini anlattı. Açılışın yapılacağı Durusu ve çevre köylerde yaşayan halk, minarelerden yapılan anonslar ve kahvehanelere asılan ilanlarla sürekli uyarılıyor. Talimatlara göre zirve öncesi herkes evinin önünde temizlik yapacak. O gün başta inekler olmak üzere büyükbaş hayvanların yanı sıra kedi, köpek ve kümes hayvanları da dışarıya salınmayacak. Yol kenarındaki ağaçlar da trafiği engellememek ve saklanılmasını önlemek için budanacak. Ayrıca zirve günü hiçbir araç yol kenarında park edilmeyecek.
17-11-2005 - kez okundu

BOTAŞ Durusu Doğalgaz Basınç Ölçüm İstasyonu'na giden yolda hemen her evde yaşlısından gencine, kadınından erkeğine hummalı bir çalışma yürütülüyor. Durusulular kiminin elinde kazma, kimininkinde fırça, kiminde ise el arabası harıl harıl çalışıyor. Bu yol üzerinde evi bulunan ve evinin önünü tek başına temizleyen 65 yaşındaki Hayriye Çelik, "Başbakan bizim için çalışıyor, biz de onun için çalışırız. Yaşlıyım, tek başımayım, çok yoruldum; ama önemli değil. Onun bizim için çalıştığını biliyorum." diyor. Yol kenarındaki arazisinde temizlik ve düzenleme yapan 67 yaşındaki Davut Uysal ise "Gücümün yettiği kadar temizlik yapmaya çalışıyorum. Bu, devletim ve milletimiz için önemli. Zirve günü hayvanlarımı ahırda kapalı tutacağım." şeklinde konuşuyor. Durusu köyündeki ağaçlar da kireçle beyaza boyanıyor. Açılışın yapılacağı bölgede güvenlik üst seviyede tutulmaya çalışılıyor. Buna göre ölçüm istasyonu güvenlik çemberine alınacak. Alan etrafındaki bahçelerde çok sayıda asker, polis ve güvenlik elemanı görev yapacak. Tesise giden yolda bazı noktalarda araçlar kontrolden geçirilecek ve yol kenarında birbirini görebilecek şekilde asker dizilecek. Köy evlerinin çatısında ise keskin nişancılar konuşlandırılacak.

Putin erken ayrılabilir

Üç liderin önceden açıklanan programında ise her an değişiklik olabileceği, özellikle güvenlik sebebiyle "şaşırtmaca yapılabileceği" öğrenildi. Türkiye'den sonra Güney Kore'ye gidecek olan Putin'in ise açılış sonrası üç liderin yemek yiyeceği Büyük Samsun Oteli'ne gelmeyebileceği kaydediliyor. Otel programının iptali durumunda üç lider Durusu'daki törenin ardından Çarşamba Uluslararası Havaalanı'nda bir araya gelerek enerji zirvesi düzenleyecek. Büyük Samsun Oteli'nde liderler için çok kapsamlı hazırlıklar yapıldığı bilinirken, Putin'in otele gelmeyebileceği haberinin de 'şaşırtmaca' olabileceğine dikkat çekiliyor. (Yasin Çanakçı - Mehmet Köse /zaman.com.tr)

Etiketler:
mavi akım zirvesinden hayvanlara sokağa çıkma yasağı

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır