NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
35305319 - Adige Nise 15.MP3
12
3
4SIMD.MP3
11

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri
KRASNADORA İLHAKA KARŞI DURUŞ

Tüm kardeşlerin birleşik kafkasya derneğinin numunesini yayınladığı (veya benzer) metinlerlerle,kuzey kafkasyadaki çerkeslerin vatanlarını krasnadora ilhak etme girişimine karşı RF na tepkilerin iletilmesini hatırlatmak ve bunu gündemde tutmayı sağlamak borçlarıdır.
22-11-2005 - 5 kez okundu

Etiketler:
krasnadora ilhaka karşı duruş

YORUMLAR
anzavur_223 hayri agabeye sonuna kadar katılıyorum ve bu arada katılması gereken beyler bayanlar majesteye(!)tepki koysa nasıl olur acaba hem o kadar sevdiği insanı kırmaz (!) majeste dimi e okadar sevenini niye kırsın?hele o sahıs adiğeliğin korunması gereken yerde gorev yapmak için durup suyuun onune set cekmeye calısıyosa onu kırmaz aslında ama neyse belki bu yuzden sevmemeye baslayı verir majeste onu o yuzden korkuyordur e ne de olsa topraklarını verecek o sahsı muhtereme majeste neyse keske herkes elinden geleni yapsa bu konuda
derman Sayin Ersoy bir aydinimiz olarak her konuda tavirlarini ortaya koyuyorlar.Kutluyorum kendilerini.
Sizi de inciteceklerinden korkuyorum Sayin Ersoy.Birileri Kafkasya Halklarini dagitmayi misyon edinmis:)

Biz bu kampanyalara katildik ama asil katilmasi gerekenler bizi susturmaya calisti sadece.Bir gun ugrunca aglanacak Kafkasya kalmayacak.Devam etsinler:)
sanberk Sevgili Hayri Ağbi ye katılıyorum. "Araba çamura saplanmadan sürücüye yol gösterenler" öncelikle ortak bir iş üzerinden yan yana gelmek durumunda sanırım. Galiba önce Çerkesler'in aydınlarının, yurtseverlerinin, demokratlarının kendilerinden araklanmış söylemleri geri alıp, güne göre şekil verip, örgütlenmesi ilk adım olarak düşünülebilir. Aydınlarının sessizleştirildiği, sahiplenilmediği ve örgütlenmediği bir toplumun durumu malum. Parçalı, dağınık ve kolaycı...
Saygılarımla
suktar ARABA ÇAMURA SAPLANMADAN...

Bulunduğumuz her ortamda önde bulunmak için her türlü riski göze almaktan çekinmeyen biz Kafkasyalıların, kendi sorunlarımız gündeme geldiğinde neden bu kadar pasif kaldığımızı oldum olası anlayamamışımdır. Sanki hep bizim için birilerinin birşeyler yapmasını bekler gibi bir halimiz var. Nedeni belki de, büyüklerimizin, daha doğduğumuz günden başlamak üzere bizlere, hep kendimiz için birşeyler istemeyi ayıp olarak benimsetmeye çalışmasıdır. Ancak bu herhangi bir şey istemek değildir. Vatan (Adige Cumhuriyeti) ince ince işlenmiş Rus politikalarıyla elden gitmektedir. Oyunun son sahnesini izleyip sonra ağlamaktansa, bu acımasız oyunun rahatça sahnelenmesine engel olmak için gerçekten de bir şeyler yapmalıyız. Sanırım şu anda bulunduğumuz konum, aydınlarımıza ve "örgütlerimize" hiç zaman yitirmeden önümüze düşme sorumluluğu yüklemektedir. "Araba çamura saplanınca yol gösteren çok olur" derler.
"Araba çamura saplanmadan sürücüye yol göstermek" onların görevidir.
Saygı ve Sevgiler.
Hayri Ersoy
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır