NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
1
35WERE~1.MP3
4SIMD.MP3
13
4-5-6-7

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
ERDOĞAN: BİZ TEK VATAN, TEK BAYRAK, TÜRK MİLLETİYİZ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Şunu sayın Baykal'ın çok iyi bilmesi lazım, bana Türk milleti demenin dersini vermesin. Önce onun dersini kendisi alsın'' dedi.
27-11-2005 - kez okundu

Erdoğan, Samsun Cumhuriyet Meydanı'nda AK Parti Samsun il teşkilatınca düzenlenen, ''Büyük Samsun Mitingi''nde yaptığı konuşmada, milleti sevmenin ''ben ülkem için şunu yaptım'' demeyi gerektirdiğini belirterek, ''Öneri gerektirir, adam gibi sözlerinizin arkasında durmayı gerektirir. Siz hayatınızda taş üstüne taş koydunuz mu, sizin geçmişinizi biliyoruz. Büyüklerimiz çok daha iyi bilir'' diye konuştu.

Devlet dairelerinde paltoyla hizmet veren bakanların olduğu dönemin unutulmaması gerektiğini kaydeden Başbakan Erdoğan, ''O günleri yaşadı bu Türkiye. Akaryakıt kuyruklarında neler çektiğimizi anneler babalar çok iyi bilir, o dönemin bakanını da çok iyi tanır.'' diye konuştu. Başbakan Erdoğan, Şemdinli, Yüksekova ve Hakkari'ye ziyaretlerde bulunduğunu hatırlatarak, şöyle devam etti.

''Bu ziyaretlerimde orada yaptığım konuşmalardan dolayı bazıları rahatsız oldu.

Arlanmadan, sıkılmadan, benim Türk milleti ifadesini kullanmadığımdan veya kullanmaktan çekindiğimi ifade ediyor sayın Baykal.

Benim grupta yaptığım bütün konuşmalar, televizyon kayıtlarında var. Şunu bir defa sayın Baykal'ın çok iyi bilmesi lazım. Bana Türk Milleti demenin dersini vermesin. Önce onun dersini kendisi alsın.''

Başbakan Erdoğan, CHP'nin internet sitesinde, Türk milleti ifadesinin geçmediğini ileri sürdü. Erdoğan, şöyle devam etti:

''Yine orada Türkiye, Kürt sorunu meselesi, alt kimlik, üst kimlik meselesi benim söylediklerimi aynen onlar da söylüyor. Geçmişte bunların hepsini kendileri de ifade ettiler. Bunu diğer liderler de ifade etti. Peki Tayyip Erdoğan ifade edince niye rahatsız oluyorsunuz. Biz partimizi kurarken tüzüğümüz programımız var. Programımızın 28. sayfasında Doğu ve Güneydoğu ile ilgili düşüncelerimizi içeren 2.5 sayfalık bir anlatım var. Orada biz bunların hepsini anlatıyoruz. Ama bunlar maalesef bu gerçekleri göremiyorlar ve bunların hepsi bir parti kurulurken onaylanır ve onaydan geçer. Bütün bunlar açık net ortada ve buradan açık net söylüyorum. Bu gün yine sayın Baykal'ın bir ifadesi var. Yani şefaat arz ederken firkatini söylüyor. Peki ne yapıyor? Diyor ki, Laz, Kürt, Çerkez, Abhaz buradakiler tüm etnik kimliktir diyor. Ne demek yani burada Türk ırkı yok mu

Etnik unsur olarak Türk yok mu Var ama anayasamızda ifade edilen, o vatandaşlık tanımı içerisindeki yani Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı diyen Türk vatandaşı olan herkesin Türk olduğu ifadesi anayasal anlamda bir tanımdır, bir ifadedir. Bunu öğrenmesi lazım bunu bilmesi lazım.''

Başbakan Erdoğan, AK Parti olarak bu ülkede tüm etnik unsurların bir çok yönüyle birbirlerine bağlı olduğunu belirterek, ''Türküyle Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle, Gürcüsüyle, Abhazıyla biz hepimiz bunları alt kimlik olarak biliriz. Üst kimliğimiz de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığıdır'' diye konuştu.

-ABD'DEKİ YAPI-

Başbakan Erdoğan, ABD'de ''zenciler ve beyazlar'' bulunduğunu belirterek, bunların içerisinde ABD vatandaşlığını üst kimlik olarak kabul etmiş çok farklı etnik unsurlardan bir yapı olduğunu kaydetti.

Erdoğan, şöyle devam etti:

''Ama dikkat edin uluslararası bir yarışma olduğunda, bu yarışmanın sonucunda bakarsınız ki, bir zenci bayrağı alır sırtına birincilik kürsüsüne çıkar ve gözlerinde yaşları görürsünüz. İşte mesele budur. Bu bilinci bütün vatandaşlarımıza verebilmektir. Aslolan budur. Kaldı ki bizim ülkemizde bizi birbirimize bağlayan başka bağlar var. Bizim kültürel bağalarımız, din noktasındaki bağlarımız, aynı medeniyetin mensubu olmamız bizim zenginliğimizdir bundan korkmamız lazım ve bu mozaik güçlü bir mozaiktir. Kimse bu ülkede ayrılık tohumları atmaya kalkışmasın, kimse ülkemizde bölücülük yapmaya kalkışmasın, biz tek vatan tek bayrak Türk milletiyiz'' (zaman.com.tr)

Etiketler:
erdoğan biz tek vatan tek bayrak türk milletiyiz

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır