NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
11
9
2
4WORED1.MP3
4SIMD.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri
KONYALI MURAT HOLLANDA'YI SARSTI

Hollanda Milli Eğitim Bakanlığı'nın ülkedeki 550 bin öğrenci arasından örnek öğrenci olarak seçtiği en başarılı öğrencisi Konyalı Murat Ersoy ödüllendirildi. Çerkez asıllı 25 yaşındaki Murat Ersoy, Hollanda'nın Lahey kentinde doğmuş ve şu an çifte vatandaşlık hakkına sahip çalışkan, örnek bir Türk genci olarak, Hollanda'daki Türklerin ve Türk öğrencilerin gurur kaynağı oldu.
23-12-2005 - 5 kez okundu

Lahey Üniversitesi Ekonomi Bölümü öğrencisi Murat Ersoy, Hollanda'nın en başarılı öğrencisi seçildi.

Hollanda Milli Eğitim Bakanlığı'nın ülkede öğrenim gören 550 bin öğrenci arasından örnek öğrenci olarak seçtiği en başarılı öğrencisi Konyalı Murat Ersoy`a başarı belgesi Hollanda Eğitim Müşaviri Mark Ruuty tarafından verildi.

Çerkez asıllı 25 yaşındaki Murat Ersoy, Hollanda'nın Lahey kentinde doğmuş ve şu an çifte vatandaşlık hakkına sahip çalışkan, örnek bir Türk genci olarak, Hollanda'daki Türklerin ve Türk öğrencilerin gurur kaynağı oldu.

Günün 20 saatini uyanık geçirdiğini belirten Murat Ersoy, aynı zamanda Hollanda'da yağlı güreşçimiz ve Ege Türk halk oyunları ekibinin de ilk kurucularından. Murat Ersoy, eğitimde sorunu olan öğrencilerle de yakından ilgileniyor. Çok aktif bir çalışma hayatı olan Ersoy, bu özelliklerinin, kendisine layık görülen başarı ödülünde katkısının büyük olduğunu düşündüğünü belirtti.

Okuduğu Lahey Üniversitesi bünyesinde 5 yıl önce Avrupa-Asya adıyla kurduğu öğrenci derneği, onu ilk başarıya sevk eden çalışmalarının başında geliyor. Murat Ersoy, bundan böyle gurbetçiler için, gerek Türkiye gerekse buradaki Türkler için daha çok çaba göstereceğini, öğrenci ekip çalışmalarına hız vereceğini ifade etti. (İhlas Haber Ajansı)

Etiketler:
konyalı murat hollanda sarstı

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır