NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
13
35WERE~1.MP3
4WORED3.MP3
10
4SIMD.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
DUNYA KAMUOYUNA DUYURU

MERHABALAR; Alinan istihbaratlara gore, Gurcistan Abhazya'ya yeni bir saldiri ve isgal girisimine hazirlanmaktadir. Bu nedenle "Dunya Abhaz-Abazin Kongresi" ek'deki mesaji dunya kamuoyuna duyuracaktir.Tum Diasporalardaki Cerkeslerin konuya gosterdigi hassasiyetin belirtilmesi acisindan yapilacak calismalar ve gosterilecek ilgi çok onemlidir.Bunun icin mesaji "Dunya Abhaz-Abazin Kongresi'nin bu kararliligina ayni sekilde biz de katiliyoruz" diye altina ekleyerek, Cerkeslerin yasadigi tum ulkelerde, savasa kayitsiz kalinmayacagi kararliliginin, o ulke Cerkesleri'nce gerekli yerlere iletilmesi caydiricilik acisindan onem arz etmektedir. Ekdeki mesaj yasadıgınız ulkenin, parlamentolarina, disisleri bakanligi gibi birimlerine ve oncelikle ABD. (Amerika Birleşik Devletleri) RF.(Rusya Federasyonu) ve TC.(Turkiye Cumhuriyeti) buyukelcilikleri ve diger buyukelciliklere gonderilebilir.Avrupa'da ulasabildiginiz her dernegin bulundugu ulkedeki Cerkesler adina bu bildirinin altina dernek adi yazilarak veya kisisel olarak (Wuppertal, Berlin, Koln, Amsterdam, Londra, Lyon, Luserne, Anvers vb. tum dernekler) uygun dilde (ingilizce, Almanca, Fransizca, Flamanca vb.) bahsedilen kurumlara gonderilirse etkili olur. En kisa zamanda gerekeni yapacaginiz inanciyla herkese sevgi ve selamlar. Saygilarimizla Dr. Cemalettin Umit, Bediz Tantekin, Ilhan Kiymet
03-02-2006 - kez okundu

DUNYA KAMUOYUNA DUYURU

(01.02.2006)

Dünya Abhaz-Abazin Kongresi (DAAK), Kafkas-Rus Savaşları sonrası yurtlarından sürülen ve dünyanın 52 ülkesinde diaspora oluşturan Abhazları temsil eden bir STK'dır.

Ayrılmak zorunda bırakıldığımız vatanımız Abhazya ve ona yönelik tehditler, Abhazya'nin gönüllü yurttaşları olan bizler tarafından duyarlılıkla izlenmektedir.

Son günlerde Gürcistan'ın artan provakasyonları ve aldığımız istihbaratlar bizlere varlığımıza karşı yeni bir soykırım; vatanımıza karşı, daha önce de olduğu gibi, bir işgal girişimi olabileceğini düşündürmektedir.

ABD. (Amerika Birleşik Devletleri) ve TC'nin (Turkiye Cumhuriyeti) Gürcistan'a verdiği askeri destek, RF'da (Rusya Federasyonu) dahil olmak üzere uyguladıkları kışkırtıcı ve yanlış politikalar Gürcistan'ı, daha önce de gerçekleştirdiği ancak umduğundan çok farklı sonuçlar aldığı, Abhazya'ya saldırı yönünde cesaretlendirmektedir.

Bizler, tüm diasporalar ve Abhazya'daki Abhazlar, asırlardır sahibi olduğumuz vatanımız Abhazya'yı korumakta kararlıyız. Bu, bizim varlığımızı sürdürme mücadelemizdir ve bundan vazgeçmemiz asla düşünülemez.

Girişilecek yeni bir soykırım teşebbüsü bölgede yıllarca sürecek bir çatışma ortamı yaratacak ve bu çatışma ortamı bu kez Abhazya ile sınırlı da kalmayacaktır.

Dünya kamuoyunu öncelikle ABD, (Amerika Birleşik Devletleri) RF.(Rusya Federasyonu) ve TC'yi (Turkiye Cumhuriyeti) bölgede istikrarı yok edecek saldırılara, Gürcü kaynaklı terörist faaliyetlere engel olmaya çağırıyoruz.

Saygılarımızla

Dünya Abhaz-Abazin (Abaza) Kongresi Türkiye Başkan Yardımcıları

Dr. Cemalettin Umit

Bediz Tantekin

Ilhan Kiymet

ANNOUNCEMENT TO THE GLOBAL PUBLIC

(01.02.2006)

The World Abkhaz-Abazin (Abaza) People's Association (DAAK) is a NGO representing Abkhaz people who had been exiled from their lands as an aftermath of Caucasian- Russian Wars, creating the Diaspora now living in 52 countries throughout the globe.

We have been watching our land Abkhazia which we were forced to leave and the threats against it with great concern.

During the recent days, the ever increasing provocations of Georgia against us and the intelligence we receive have seriously worried us for a new genocide against our people, our very existence, and a danger occupation of our lands, the likes of which we had long suffered in the past

The military support provided by the USA (United States of America) and TR (Turkish Republic) to Georgia, provocative and wrong politics followed by Georgia also targeting the RF (Russian Federation), emboldens Georgia to attack Abkhazia at it has done before but yielded very surprising results than it had intended.

We, the entire Diaspora and Abazas in Abkhazia are fully determined to defend our dearest land Abkhazia that we have lived in for many centuries. This is our struggle for survival and we will never flinch from fighting for it.

Any new genocide attempt against our people is sure to create an environment of conflict in the region for many years to come, and such environment of conflict is not to be restricted only within Abkhazia either.

We therefore, appeal to the Global Public - especially the USA (United States of America), RF (Russian Federation), TR (Turkish Republic) - for taking immediate action in order to avoid such hostilities that would sure to wipe out stability in the region, and any terrorist activities instigated by Georgia.

Respectfully yours

Deputy Chairmen of the World Abkhaz-Abazin (Abaza) People's Association for Turkey

Dr. Cemalettin Umit

Bediz Tantekin

Ilhan Kiymet

CONTACT/INFORMATION

ISTANBUL ADRESI: Caferaga Mah. Sakizgulu Sok. No: 21/3 Kadıkoy-Istanbul/TURKEY

Tel : 0 216 418 09 05 / Faks : 0 216 418 09 05 / GSM : 0 533 818 47 39

ANKARA ADRESI : Paris Cad. No : 38/19 Kavaklidere - Ankara / TURKEY

Tel : 0 312 467 93 53 / Faks : 0 312 467 93 53 / GSM : 0 532 625 46 86

E-mail: abhazbirligi@abhazya.org / Web: www.abhazbirligi.com / www.abhazya.org

Etiketler:
dunya kamuoyuna duyuru

YORUMLAR

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_query() in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/yonet/user.class.php:23 Stack trace: #0 /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/yorum.php(19): user->user() #1 /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/haberler.php(80): require('/home/nart/publ...') #2 {main} thrown in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/yonet/user.class.php on line 23