NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
11
2
9
10
8

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
NUGZAR AŞUBA'DAN BEKLENEN AÇIKLAMA GELDİ..

(Sohum/Ajans Kafkas) - Abhazya Parlamento Başkanı Nugzar Aşuba, medyada yer alan, Rus gazeteci Andrey Arkhipov'a verdiği bir röportajında, kendisinin bir Slav olduğu açıklamasında bulunduğu yönündeki haberleri yalanladı.
28-03-2006 - kez okundu

Abhazya Cumhuriyeti parlamento başkanı Nugzar Aşuba, Rus haber ajansı Stringer'e verdiği demecinde Abhazya'nın Rusya Federasyonu'nun bir parçası olma yolunda ilerlediğini savunmuştu.Kosava'nın bağımsızlığı hakkında da konuşan Aşuba, "Kosova'ya gelince ben bir slav Ortodoks olarak Sırpların acılarını anlıyorum fakat Kosova'nın bağımsızlığı bizim için yararlı olabilir" şeklinde demeç vermiş ve bu açıklamalarıyla hem Abhazya'daki vatandaşlarının hem de Türkiye'deki diasporanın büyük tepkisine yol açmıştı.
Aşuba açıklamasında, "Şunu resmi olarak açıklamak isterim ki, ben bu gazeteciyi tanıyorum, ancak ona röportaj vermedim. 'stringer-news.ru' internet sayfasından okunabilecek olan bölümü A. Arkhipov 'Rus parlamentosu' kulübünde yaptığım sohbetlerimden duymuş olabilir, ancak ifadelerin bir çoğu Stringer gazetecisinin sanatı" dedi.

Arkhipov'un ortaya attığı bu iddiaları madde madde analiz etmeye çalışmayacağını ifade eden Aşuba, "Ancak tek bir şey var o da; benim güya onun sorularından birinde verdiğim cevabımda Slav olduğumu söylediğim şeklindeki ifade, beni tanıyan herkes için diğer yazmış olduğu bilgilerin tümü için şüphe uyandıracaktır" dedi.

Aşuba, "Herkes kesinlikle bilmeli ki, Abhazya Cumhuriyeti- kendi bölgesi, Anayasası, hükümet sistemi ve mevzuatı ile bağımsız bir devlettir. Bu seçim Abhaz halkınca yapılmıştır. Ve ben inanıyorum ki, hiçbirimiz şimdi, halkımızın gönüllü olarak Abhazya'yı herhangi başka bir ülkenin bölümü yapmaya karar verdiğini söyleyemez" şeklinde konuştu.

(RGM)ÖZ/SEV

Etiketler:
nugzar aşuba beklenen açıklama geldi

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır