NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
9
10
11
8
12

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri
YARDIM İSTEĞİ

Sitemize gelen bir başvuruyu yorumsuz olarak yayınlıyorum .(Nehuşe Bahtiyar) Sayın Yetkili, Ben Istanbulda doğmuş büyümüş Istanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi ve Marmara Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü mezunu bir bayanım.5 yıl önce eşimden ayrıldım. 19 yaşında Istanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi Bölümünde okuyan bir kızım var.Hayattaki tek büyüğüm olan ve Maltepe Huzurevi'nde yaşayan babamı maalesef, 05.02.2006 tarihinde kaybettim.Kızım ve kendimden başka dayanağım kalmadı.
22-04-2006 - 5 kez okundu

Son iki yılda geçirdiğim talihsizlikler; ters işler, ters işlerde olan kişiler ile yapılan çalışmalar sonucu elimde olan herşeyimi yitirmek ve kaybetmek üzereyim . Nedeni; geçirmiş olduğum olumsuz işler sonucu hiçbir şeyimi ödeyememem; ev kiram ,su faturam, telefon faturalarım.....Elektrik faturamı ödeyemediğim için sökülen saatimi 9 yıldır oturduğum binadaki karşı komşum şeker bayramında fitre toplayarak açtırdı. Kredi kartlarım, tüketici kredilerim hepsi berbat 450 YTL emekli maaaşım vardı onuda şimdi öğrendim Vakıfbank Kredi kartım nedeni ile banka bloke koymuş ben nasıl bir çare bulabilirim ?Kredi Kartı madurları ile ilgili yeni yasal düzenlemeler var ama bunlar hem rayına oturmuş değil, hem de kısa vadede, benim yüklü borçlanmamın faizlerle kat be kat artmasına engel olamıyor.

Şu an yeni başladığım işimden 600 YTL alıyorum; onu da ev kirasına yatırmak zorundayım, yoksa yedi aydır ödeyemediğim için kapının önüne konulacağım.

İnşallah siz duyarlılık gösterirsiniz, iki aydır çeşitli mercilere yazdığım gerçek hayat mücadelesini belki siz desteklersiniz diye; Hürriyet gazetesinin irtibat bürosu ile elimdeki belgelerimle röportaj yaptım, ama gazetenin gündem doluluğu nedeni ile herhangi bir yayınlama yapılamadı.Haber olması için herhalde ölmem ve nedenlerini yazıp yollamam gerekirdi.

Akşam gazetesinde, 22 Şubat tarihinde Sayın Şakir Süter'in köşesinde yayınlanan çağrıma ( http://www.aksam.com.tr/yazar.asp?a=28928,,11)
bazı duyarlı vatandaşlarımızdan yanıt geldi ve 37000YTL olan borcum 33000YTL ye düştü..Dilerim sizlerin de yardımı ile bu sıkıntılı dönemimi atlatıp, hayat mücadeleme devam edebilirim.

Bu sözleri size defalarca yazan olmuştur ama inanın ki ihtiyacım olandan fazla yardım talebim yok.

Ben bugüne kadar geçimini kendi sağlamış başını hiç önüne eğmemiş bir insandım, şu an korku içindeyim, ne oldu kapıya kim geldi, evimde normal insanlara ait yaşanabilir eşyalarım ne zaman alınacak, acaba evde yokken avukat kapımı mı açtı, bunları yaşamayan bilemez !

Lütfen aracılığınızla sadece borçlarımın tutarı kadar bir yardım kampanyası başlatın ki toplam tutar -artık- 33.000 YTL (otuzyüçbinyenitürklirası) bir kuruş fazlası değil inanın isterseniz hepsini belgelerim.

Bunları yazarken ne kadar zorlandığımı takdir edersiniz; bunun adı ÇARESİZLİK!

Lütfen önderlik yapın hayata yeniden dört elle sarılmama yardım edin, beni değil ama 19 yaşındaki pırıl pırIl bir genç kızın hayatının baharında kararmamasına yardım edin, şu anda ondan başka kimsem yok tekrar benimle annesi ile yaşama şansı verin, onu da bensiz bırakmayın ve yalvarırım acilen bana ulaşın.

Saygılarımla,

Sinem Çelik Yazıcıoğlu
0546 478 64 01
sinemyazicioglu1960@yahoo.com.tr

Etiketler:
yardım isteği

YORUMLAR
kusemko her yardım çağrısına burda yer verelim herkesde yardım etsin bari kendi milletimizden o kadar çok insan varki yardım edilmesi gereken ilk oncelik bir kol mesafemizdeki kendi insanlarımıza yardım etmek bizde yasadık kredi kartı faciası ama kendim etdim kendim buldum diyerek odedimm bu bayanın yazdıkları içerisinde ben kafkas kokenli bir bayanım ifadesi goremedim ve bu yazının yorumsuz olarak dahi yayınlanmasını ben kınıyorum baska deiceğim Allah yardımcısı olsun bu bayanın
kazenc Derman Beye atfen yazıyorum.Eğer o insan zor durumda olmasa bu mesajı yazmazdı heralde.Tamam borç çok yüksek bir miktar ve dediğiniz gibi binlerce insan ne zor şartlarda yaşıyor ama kimin ne zaman nasıl bir hale düşeceği belli olmaz ve anladığım kadarıyla faizler ve borçların üst üste gelmesi sonucu borç bu kadar kabarmış.Lütfen zor durumdaki insanlara karşı yaklaşırken biraz daha insaflı olalım.
bahtiyar Sayın Derman yurdışında olduğunuz için kredi kartlarının Türkiyede nasıl facialar doğurduğunu iyi takip edemiyorsunuz belkide .Bu para katlanarak bu hale geliyor harcanmış değil yani .

Yazının konma nedeni bir yardım çağrısını boşa çıkarmamadır .İsteyenler ayrıntılarını telefon ve mail ile öğrenir .Kendi iradesiyke karar verir sitemizdeki yazı sadece bilgilendirme amaçlıdır..
derman Merhaba;
37.000 YTL ye hala Turkiye'de ev satin alinabiliyor.
Hayatta tek destegim HUZUREVI'nde vefat eden babam diye yazmis,ne kadar ilginc bir vaka diyecegim.
Hayatinda belki de 3000 YTL yi bir arada gormemis insanlardan yardim bekliyor.
Bu yazinin hangi amacla konuldugunu bilmiyorum ama ,sanirim ayagini yorganina gore uzatmamaya ornek olsa gerek.
Hic bir seycik istemiyor.37.000 YTL yetiyor.Ekmek bulamadigi icin midesinin ustune yatarak acligini bastiranlar var Dunya'da,ne demeli bilmem ki!
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır