NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
13
4SIMD.MP3
2
35305319 - Adige Nise 15.MP3
3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri
KAFKASYA SATILIYOR

Kafkasya topraklarına Çerkesler dışında tüm halklardan talep var.Nedense Çerkesler toprak satın almıyor.
09-05-2006 - 5 kez okundu

Nalçik'te kaldığım otelde Kabartay bir dostumla sohbet ediyordum.Kendini Kafkasya davasına adayan bu dostuma bir soru sordum.Türkiye'deki bir takım gelişmeleri de anlattıktan sonra "Kafkasya'nın geleceğini nasıl görüyorsun ?diye sordum.
Verdiği cevap çok ilginçti:bak Eyup dedi,Kafkasya malesef kapitalin olacak.Topraklarımız parça parça satılıyor.Ermeniler,yahudiler,kürtler...çalışıp didinip hatta çok zor işlerde de çalışarak birkaç yüz dolar kazanan gidip bir köyde küçük de olsa bir yer satın alıyor.İşte o toprak artık senin değil.Toprak satın alanın oluyor.Ne yazık ki bizim Adıgelerimiz böyle davranmıyor.Lütfen yorum yapacaklarına,konuşacaklarına gelsinler vatanlarından bir parça yer satın alsınlar.Bir gün satın aldıkları bir parça yer dışında vatanım diyecekleri yer kalmayabilir.Bak şapsığ bölgesi artık kapitalin oldu.Çerkesler bir daha oraya geri dönebilirler mi
Bir hafta sonra Maykop'a gittiğimde arkadaşımın köyünde bir ev inşaatı vardı.kimin diye sorduğumda cevap ürkütücüydü."Bu aralar buraya yerleşenlerin çoğu ermeni"

Etiketler:
kafkasya satılıyor

YORUMLAR
NEHUSENER Tebrikler Eyüp Abi çok önmeli bir konuya temas ettin. Benim de en korktuğum şeylerden biri bu elin gago suna memleketi bırakmak. Biz uzunyayla da bunu gördük. Balık çiftlikleriyle meşhur Karagöz köyünün şu an ne olduğu belli değil. Giriyorsun 2 adige evi sonra sokak ortasında başa boş gezen çocuklarıyla avşar evleri sonra karmakarışık avşar ve adige evleri.!! Selam yok sabah yok. Eskisi gibi gençleri bile köprü üzerinde bulamıyoruz. Bu konu hakkında bence tüm halkımızın çok dikkat etmesi lazım. 3 kuruş için köylerimizin ve kentlerimizin geleceği değiştirmeyin. Lütfen!!!!!
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır