NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
9
13
35305319 - Adige Heku 01.MP3
apsuva
12

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri
GELENEKSEL GÖKÖREN KÖYÜ PİKNİK TARİHİ DEĞİŞMİYOR

Her yıl temmuz ayının ilk Pazar günü yapmakta olduğumuz köyümüz pikniği yapılış tarihinin KPSS'ye denk gelmesi dolayısıyla, piknik tarihinin sonraki haftaya ertelenmesini talebi, köyümüz ileri gelenlerince uygun görülmemiştir.
16-06-2006 - 5 kez okundu

Her yıl temmuz ayının ilk Pazar günü yapmakta olduğumuz köyümüz pikniği yapılış tarihinin KPSS'ye denk gelmesi dolayısıyla, piknik tarihinin sonraki haftaya ertelenmesini isteyen birtakım dostlarımız, sitemizin ziyaretçi sayfasına isteklerini belirttiler. Bazı dostlarımız da, az sayıda olmakla birlikte, bir hafta ertelemenin yetmeyeceği, çünkü diğer hafta da Kayseri buluşmasının olduğunu, dolayısıyla en az iki hafta ertelenmesi gerektiğini belirttiler.

Erteleyemedik çünkü:


Köyümüz piknik tarihini en geniş katılımlı genel bir toplantıda belirledik. Genel katılımı sağlayamadan, habersiz yapacağımız değişikliği tekrar herkese duyurmamız imkansızdı. Pikniğimize katılmayanlar bile piknik tarihini Temmuz ayının ilk pazarı olarak biliyorlardı. Bu tarih en geniş anlamda bizim köye ilgi duyan herkesin kafasında yer yapmıştı.

Piknik tarihimiz belirlenirken, okulların kapanması dahil birçok faktörü dikkate aldık, ve erteleyebileceğimiz en geç tarihi belirledik. Daha geç bir tarih, köyümüz iklimi gereği, tabiatın doğal yeşilini yitirdiği, kırların sarardığı, otların kuruduğu günlere denk gelmekte idi.

Pikniği erteleme istekleri ziyaretçi sayfamıza yazılmaya başladığında gerek Çorumda, gerekse de Çorum dışında yaşayan, köyümüz pikniğine katılan ve katılacak olanların birçoğu ile bire bir görüştük. Hemen hepsi piknik tarihinin ertelenmesinin uygun olmayacağını, bunu herkese duyuramayacağımızı belirttiler.
Sevgili dostlarımız:

Tüm bu nedenlerden dolayı köyümüz piknik tarihini değiştirmedik. 2 Temmuz pazar günü tüm imkanlarını zorlayarak köyümüz pikniğine katılacak herkesi köyümüze bekliyoruz. Bu yazıyı okuyan herkesten özellikle rica ediyoruz: Köyümüz piknik tarihinin "2 Temmuz Pazar" olduğunu ulaşabildiğiniz herkese iletin. Tüm köylülerimizi ve köylülerimizle birlikte olmaktan mutluluk duyan tüm dostlarımızı 2 Temmuz Pazar günü köyümüze bekliyoruz.

KÖYÜMÜZ GÖKÖREN'DE BULUŞMAK DİLEĞİYLE...

www.gokoren.net

Etiketler:
geleneksel gökören köyü piknik tarihi değişmiyor

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır