NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
3
10
13
4WORED1.MP3
4WORED3.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
A. SADULLAYEV SAMSUN BİRLEŞİK KAFKASYA DERNEĞİ'NDE ANILDI

Çeçen-İçkerya Devlet Başkanı Şehit Abdulhalim Sadullayev için 27 Haziran 2006 Salı günü saat 20:30'da dernek merkezimizde düzenlediğimiz anma toplantısında, üye ve hemşehrilerimiz başta Abdulhalim Sadullayev olmak üzere Kafkasya'nın bağımsızlığı için toprağa düşmüş tüm şehitlerimiz için dualar okudular ve bağımsızlık mücadelesindeki kararlılıklarını bir kez daha ifade ettiler.
28-06-2006 - kez okundu


Anma programımız dernek başkanımız Seyit Ahmet Gültekin'in açılış konuşması ile başladı. Üyelerimizden Süleyman Ergin'in tüm şehitlerimiz için yaptırdığı duadan sonra Çeçen-İçkerya Milli Marşı tüm katılımcıların saygı duruşu ile gururla dinlendi.
Gençlik Komisyonu üyelerinden Nazire Koca'nın "Çeçen-İçkerya Devlet Başkanlarının Ortak Kaderi (Şehadet)" adlı konuşması, Hatice Bayram'ın "Abdulhalim Sadullayev Kimdir?" adlı sunumu ve Gülay Kanat'ın aktardığı "Alla Dudayeva'nın Başsağlığı Mesajı" ve program aralarında sunulan Çeçenistan'ın bağımsızlık mücadelesi'ni tanıtıcı video klipler katılımcılara duygulu anlar yaşattı.
Programımız üyemiz Mehmet Serhat Demir'in Çeçen-İçkerya Cumhuriyeti Devlet Başkanlığına seçilen Dokka Umarov'un kararlılık ve inanç dolu mesajını okuması ile sona erdi.


Dernek Başkanımızın Konuşması:

Değerli Hemşehrilerimiz,
Bu akşam acı bir olayı anmak için toplanmış bulunuyoruz.
Çeçenistan ve Kafkasya bağımsızlık mücadelesinin en değerli ve yiğit bir evladını daha toprağa verdik. Allah rahmet eylesin. Kafkasyalıların başı sağolsun.
300 yıldır devam eden bu kutsal mücadelede Abdulhalim Sadullayev ne ilk şehidimizdir. Ne de son olacaktır. İşgal altındaki Kafkasya toprakları özgürleşinceye kadar mücadeleye devam edeceğimize göre bizi oldukça zorlu bir mücadele maratonu bekliyor demektir.
Yolumuzu aydınlatan değerli bir thamatemizin bir süre önce kaleme aldığı bir yazısındaki şu güzel uyarı hepimizi inançlı, kararlı ve azimli olmaya zorlamaktadır.
"Bu savaşlarda kaybettiklerimiz, ne kadar içimizi acıyla doldursa da, sömürgecilerin yüzyıllardır yok ettiği maddi ve manevi değerlerimizin yanında hiç bir şey değildir.
Özgürlüğün ve millet olmanın bir bedeli vardır ve hepimiz şu veya bu şekilde ödemeye her an
hazır olmalıyız."
Kimsenin şüphesi olmasın! Kafkasya bağımsızlık mücadelesi, topraklarımızın en son parçası sömürgecilerden kurtarılıncaya kadar devam edecektir.
Abdulhalim Sadullayev muhtemelen bir ihanet sonucu, içimizden çıkan işbirlikçilerin sefil katkıları sonucu şehit düşmüştür.
Kaleyi içten yıkan her zaman, her dönem, işbirlikçiler olmuştur. İşbirlikçi güruh Kafkasyalıların yaşadığı her coğrafya da mevcuttur. Nerede düşmana zaaf gösteriliyorsa orada mutlaka işbirlikçi bir güruh vardır. İşbirlikçi güruhları çevremizden ve de özellikle Kafkasya ve Kafkas insanı için kurulduğunu iddia eden kurumlarımızdan uzaklaştırmalıyız.
Değerli Hemşehrilerimiz,
Gerek anavatanımız Kafkasya'da gerekse Kafkas diasporalarında düşmana prim veren işbirlikçi tutum, tavır ve çalışmalara karşı uyanık olunuz ve tüm olup biteni sorgulayınız.
Örneğin, sondan başlayacak olursak Abdulhalim Sadullayev'in şehit edilmesi karşısında üç maymunu oynayan tüm kurum ve gruplarımızdan hangisi ile irtibatlı iseniz, lütfen sorumlulara neden kayıtsız kaldıklarını sorunuz.
Büyüklerimiz, kardeşlerimiz,
Şartları kendi lehimize çeviremediğimiz taktirde Abdulhalim Sadullayev'in şehit edilmesi olayı son olmayacaktır. Her şeye hazır olmalıyız. Unutmayın birgün sıra bize de gelecek. Kimimizi bir Rus mermisi, kimimizi bir şarapnel parçası yok edecek. Kimimiz de rahat yatağımızda yatarken asimilasyonun veya entegrasyonun yok edici pençesi altında yaşayan ölülere döneceğiz.
Ey tarih yetimi Kafkasyalılar! Üzerinizden ölü toprağını kaldırın atın artık!
Saygıdeğer misafirler,
Büyüklerimiz "Ümit Olmayınca At Koşmaz" derlerdi. Umudumuzu ve kararlılığımızı hiçbir zaman yitirmemeliyiz. Eli kanlı Rusya ne kadar şiddet uygularsa uygulasın bizi yok edemeyecektir. Sürüldük, ezildik, parçalandık ama yok olmadık Allah'a şükür. Ne Çarlık Rusya'sının ne de Sovyet kızıl şeflerinin gücü yetmemişti bizi yok etmeye. Şimdi de faşist Rusya'nın gücü yetmeyecek.
Sözlerime burada son verirken başta Abdulhalim Sadullayev olmak üzere tüm şehitlerimize rahmet diliyor, Çeçen-İçkerya'nın yeni devlet başkanı Dokka Umarov'a da başarılar ve zaferler diliyorum.
Kahrolsun Rus Emperyalizmi ve İşbirlikçileri
Yaşasın Bağımsız Birleşik Kafkasya


Etiketler:
a sadullayev samsun birleşik kafkasya derneği anıldı

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır

ETKİNLİK TAKVİMİ
Bu ay etkinlik bulunmamaktadır

ŞİİR

Warning: mysqli_query(): (HY000/1030): Got error 122 "Internal (unspecified) error in handler" from storage engine Aria in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/right.php on line 51

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_error() in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/right.php:51 Stack trace: #0 /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/haberler.php(196): require() #1 {main} thrown in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/right.php on line 51