NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
9
35305319 - Adige Nise 15.MP3
35WERE~1.MP3
apsuva
3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
HALK DANSLAR

Kafkas dansının inceliklerini ve eşsiz kültür dağarcının Türk folklörü içinde , tanıtım noktasında üzerimize düşen sorumluluklarımız vardır.Gençlerimiz için kafkas insanın geleneksel yaşam biçimini ve kültürel izlerini taşıyan dansın vücut dilini ve coşkusunu yansıtabilmsi , birlikte içiçe olduğumuz toplum ile paylaşması bambaşka bir mutluluk vesilesi olacaktır. Danslarımız sadece dans olarak değil davranış ve yaşam biçimi tarzı olarak da algılanabilmeli , genç nesil bu tarz alternatif aktivitelerle pek çok olumsuz faaliyetlerden uzak kalır ve imrenilen saygın bir duruş sergileyeblir. Gençlerimiz birbiri ile tanışarak bir takım ruhu ve anlayışı içersinde üniversite ve kentimizin tanıtımına folklorik değerlerle ,katkıda sağlamış olacaklardır . Bu kültür köprüsü ile yeni , pozitif açılımlar kaydedebileceklerdir. Dansımızı hoşgörü ile yaşamak ve yaşatmak arzusu ,kültürümüzü ve hatta kişiliğimizi ifade etmemize yardımcı bir argümandır. Kocaeli Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu bünyesinde Kuzey Kafkas Halk Dansları Topluluğu kurulacaktır.Katılmak isteyen öğrencilerin aşağıda belirtilen görevli öğrencilere kayıtlarını yaptırmaları gerekmektedir.
10-11-2006 - kez okundu

Seçmelerİ ve topluluğun yönetimini kareograf Sohtuko Ufuk AKTÜRK üslenmiştir. Başvurular BESYO: Aşamba Murat ŞANBAY 5448404383 , Beruk Funda BÜLBÜL 'e 5372265656 yapılacaktır.

Etiketler:
halk danslar

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır