NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
2
3
9
8
12

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
ZEHİR EMRİ KREMLİN'DEN VERİLDİ!

Eski KGB şefi Litvinenko'nun zehirlenmesi, gözleri yeniden Rusya Devlet Başkanı Putin'e çevirdi. İşte '20 yıl yaşlandıran' esrarengiz zehirlenme olayının perde arkası:Eski KGB ajanı Litvinenko'nun zehirlenmesinin ardından İngiliz gazetesi Times'a konuşan bir diğer eski ajan, Rus lideri hedef aldı: Litvinenko, Başkan Putin'le dalga geçtiği için Kremlin onu hedef aldı.
21-11-2006 - kez okundu

Dokunan yanıyor
İngiliz Independent gazetesi: Düşmanlarının başına gelenlerle Rus lider Putin'in doğrudan ilgili olduğuna dair kanıt yok. Ancak onu yüksek sesle eleştiren muhaliflerin sonu inanılmaz oluyor....
İngiltere'de eski bir KGB şefinin zehirli saldırıya uğraması, gözleri yeniden Rusya'ya çevirdi. Devlet Başkanı Vladimir Putin, yine şimşekleri üzerine çekti. Çünkü Alexander Litvinenko da Putin karşıtı bir isimdi. Sığındığı İngiltere'de uğradığı ve ölümle pençeleştiği saldırı öncesinde de Rusya yönetimine ağır suçlamalar getirmişti. İngiltere'nin saygın gazetesi Independent da Putin'e karşı eleştiriler, Rusya yönetimine suçlamalar yönelten kişilerin akıbetini anlatan bir haber yayımladı.
Sibirya'da hapiste
Haberde Rus liderin bu akıbetlerle doğrudan bağlantılı olduğunu gösteren delil olmadığına dikkat çekti ve isimleri sıraladı. Putin karşıtı olup da kötü kaderle karşılaşanların sonuncusu, gazeteci Anna Politkovskaya oldu. Çeçenistan'daki insan haklarını soruşturduğu sırada geçen ay öldürüldü. Mikhail Khodorkovsky, ülkenin en zengin işadamıydı. Putin karşıtı siyasilere para yardımı yaptığı ortaya çıktıktan kısa süre sonra hakkında vergi kaçakçılığı ve yolsuzluktan dava açıldı. Karşılıklı iddialar ve uzun süren mahkeme sonunda Sibirya'da hapse atıldı.
Patronun sonu sürgün
İşadamı Boris Berezovksy, yönetimle ters düştükten sonra hakkında davalar açıldı. Ülkeden kaçıp İngiltere'ye sığındı. İddiaların tamamını yalanlıyor. Ukrayna'nın batı yanlısı Devlet Başkanı Viktor Yuşçenko da seçim öncesinde zehirlendi. Yüzünü tanınmaz hale getiren, az daha hayatına mal olan saldırıdan Rusya yönetimi ve Rusya yanlısı rakibini sorumlu tutuyor. Rusya Başbakanı Mikhail Kasyanov, 2004'te Putin tarafından görevden alındı. 2008 yılındaki seçimde Putin karşıtı cepheden aday olmaya hazırlanıyordu, artık siyasi hayatı bitti...
'Zehirlenme Kremlin'in işi'
Rusya lideri Putin karşıtı eski KGB ajanı Litvinenko'nun zehirlenmesi hakkındaki sis perdesi dünya siyaset gündeminin ilk sırasında... Ajanın başına gelenlerle Rusya'nın doğrudan bir bağlantısı olduğuna dair iddialar dünya medyasında yer alırken; Oleg Gordievski isimli eski bir KGB ajanı "suikastten Kremlin yönetiminin sorumlu olduğunu" savundu. Gordievski, İngiliz Times gazetesine verdiği röportajda, "Litvinenko, sürekli Putin'le dalga geçtiği için Kremlin'in emriyle zehirlendi" dedi. Suikastçiyle ilgili iddia ortaya attı:
'20 yıl yaşlandı'
"Litvinenko gibi Kremlin'in nefret ettiği işadamı Boris Berezovski'ye yakın bir Rus. Moskova'da hapsedildikten sonra şüpheli şekilde bırakılan bu kişi, bir anda ülkenin en zengin iş adamlarından biri oldu. Zehirlenme gününde de bir dostmuş gibi Litvinenko ile buluşup bir otelde çay içti..." Hastanede korum altında tedavi edilen Rus ajanın sağlık durumu da ağırlaşıyor. Yüzde 50 yaşama şansı bulunan Litvinenko'nun arkadaşları "Genç, dinamik yakışıklı bir adamdı. Oysa şimdi en az 20 yıl yaşlanmış gibi görülüyor" diye anlattı.
Sabah

Etiketler:
zehir emri kremlin verildi!

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır