NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
4-5-6-7
13
4WORED3.MP3
35305319 - Adige Heku 01.MP3
3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
RUSYA MÜSLÜMANLARA KARŞI ALARMDA

Rusya'da İslamiyeti kabul edenlerin sayısındaki artış üzerine, hükümet alarma geçti. Hükümet'ten "Düşmanı kendi silahı ile vurmak için özel İslam kütüphanesi kurduk" açıklaması geldi.
29-01-2007 - kez okundu

Rusya İçişleri Bakanlığının Rusya'da son yıllarda İslam'ı kabul eden Rusların sayısındaki artıştan son derece endişeli olduğu açıkladı.

Rus Noviye İzvestiya Gazetesi'nin, ''Rusya İçişleri Bakanlığına göre Müslümanlığı Kabul Eden Ruslar Terörist Oluyor'' başlıklı haberde, Rusya İçişleri Bakanlığı Privoljskiy Bölgesi Genel Müdürlüğünün Terörle Mücadele Merkezi Başkanı Albay Leonid Tamayko'nun bu konudaki endişelerini geçen hafta düzenlediği basın toplantısında dile getirdiği kaydedildi.

Tamayko, diğer inançları kabul eden bazı Slavların, yasa dışı silahlı çete ve terör örgütlerinde faaliyet gösterdiğinin belirlendiğini belirterek, ''Düşmanı kendi silahıyla vurmak amacıyla İslam diniyle ilgili araştırmalar yapmak üzere, özel bir İslam dini kütüphanesi kuruldu'' dedi. Basın toplantısına katılan Rusya İçişleri Bakanlığı Privoljskiy Bölgesi Genel Müdürlüğü Başkanı General Vladimir Şerbakov da açıklamasında, ülkedeki istikrarsız durumun iki kaynağı olduğunu belirtti.

İlk kaynağın, Rusya'ya gelen bazı göçmenlerin beraberlerinde silah, uyuşturucu ve aşırı dinci yayınlar getirmeleri olduğunu kaydeden Şerbakov, ülkeye çalışmak için gelen göçmenlerin, toplu olarak iskan edilmeleri gerektiğini söyledi. Şerbakov, ''Diğer ülkelerden gelen göçmenler, mutlaka toplu olarak iskan edilmeli. Göçmenlerin, Rusya'ya kendi örf ve adetlerini veya kültürlerini getirme hakları bulunmuyor. Rusya'daki kanunlara uymak zorundalar'' diye konuştu.

RUS VATANDAŞLARI DA TEHLİKELİ GÖRÜLECEK

Gazete, herkesin ''Rus normlarına'' uyum sağlamakla yükümlü olduğunu söylemenin oldukça ilginç bir durumu yansıttığını belirterek, şu görüşlere yer verdi:

''Anlaşılan, İçişleri Bakanlığının üst düzey yetkilisinin ağzından, değişik kültürlerin toplum düzeni açısından bir tehlike oluşturduğuna ilişkin böyle bir tezi savunması, insanların kafalarını çok karıştıracak. Üstelik, bu tehlike, sadece göçmenler değil, aynı zamanda din değiştiren Rus vatandaşları için de geçerli olacak. Tamayko, açıklamasında çok daha ileri giderek İslam'ı kabul eden Slavların sayısının artmasının endişe verici bir durum olduğunu belirtiyor.

Tamayko'ya göre, İslam'ı kabul eden Slavlar, daha sonra aşırı dinci örgütlerin üyesi oluyor. Tamayko, Terörle Mücadele Merkezi yetkililerinin, söz konusu faaliyetlere karşı mücadele başlattığını ifade ederek, yürütülen mücadele çerçevesinde kurulan İslam Dini Kütüphanesinde aktif bir şekilde İslam Dini ile ilgili bilgileri değerlediklerini de sözlerine ekliyor.''

SADECE RUSYA'YA ÖZGÜ DEĞİL

Sosyolog Monika Wolrab-Zar, konuyla ilgili Noviye İzvestiya'ya yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

''Rus polisi, bunun sadece Rusya'ya özgü bir gelişme olmadığını bilmeli. Dünyadaki Hristiyanların büyük çoğunluğunun, en genç, aktif ve kitlesel bir din olan İslam?a karşı ilgi duyduğu bilinmekte. Örneğin, temmuz 2004 ve haziran 2005 tarihleri arasında Almanya'da 4 bin kişi Müslümanlığı kabul etmiştir.''

Almanya'da İslam'ı kabul edenlerin sayısının bir önceki döneme kıyasla 4 kat fazla olduğunu ifade eden Wolrab-zar, ''Daha önceleri İslam'ı kabul edenlerin çoğu Müslümanlarla evlenen kadınlardan oluşuyordu. Şimdiyse Almanlar ideolojik düşüncelerden hareket ederek İslam?ı seçiyor'' dedi.

İLGİLİ HABER

'Rusya Müslümanların olacak'


AA

Etiketler:
rusya müslümanlara karşı alarmda

YORUMLAR

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_query() in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/yonet/user.class.php:23 Stack trace: #0 /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/yorum.php(19): user->user() #1 /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/haberler.php(80): require('/home/nart/publ...') #2 {main} thrown in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/yonet/user.class.php on line 23