NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
2
35305319 - Adige Heku 01.MP3
35305319 - Adige Nise 15.MP3
3
35WERE~1.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri
DUDAYEV'İN ÖLÜMÜNDE ŞOK İDDİA

  D.B.Tercüman yazarı Nuh Gönültaş, konuyla ilgili şok bilgi ve belgeleri köşesine taşıdı. İşte o siyasetçinin ismi.   Çeçenistan Devlet Başkanı Cahar Dudayev'in öldürülmesi ile ilgili olay esrarını korurken, Dudayev'in eşi Alla Dudayev Yeni İzvestiya Gazetesi'ne kocasının ölümü ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bayan Dudayev'e göre eşinin öldürülmesinde Türkiye'de yaşayan solcuların da parmağı var!          Dudayev'in öldürülmesine kullandığı bir uydu telefonunun sebep olduğu söylenir. Uydu telefonu kullanılmaya başlayınca kullananın yerinin tespit edilmesi çok kolaydır. Koordinatlar tespit edilip füzeler o koordinatlara gönderilince o kişiye öldürücü darbe iniyor.          İstanbul'da yaşayan Bayan Dudayev eşine suikast düzenlediği sırada kullandığı uydu telefonunu "Türk solcular"ın verdiğini ve içine verici yerleştirildiğini söylüyor. Türk solcular derken kimi kastettiğine açıklık getirmiyor ancak sözünü ettiği "Türk Solcular"ın Dudayev uydu telefonunu kullanırken yerini tespit edip ABD'ye bildirdiğini, ABD'nin de bu bilgiyi Ruslara ilettiğini belirtiyor.           Bu konuda bir başka iddia da "Jitem Gerçeği" ve "Kod Adı Yeşil" adlı kitapları ile tanınan gazeteci Çetin Ağaşe'ye ait. Ağaşe en son yazdığı "Avrusya, Bir gazetecinin Çeçenistan ve Azerbaycan Notları" adlı kitabında Dudayev'in öldürülmesine sebep olan uydu telefonun zamanın Başbakanı Necmettin Erbakan tarafından Dudayev'e verildiğini yazıyor.       
24-04-2004 - 5 kez okundu

 "İyidost Yayınları"ndan çıkan kitabın 58, 59 ve 60 sayfasında "Dudayev'in ölümü"nün anlatıldığı bölümde Necmettin Erbakan'dan Şenkal Atasagun'a birçok kişinin ismi geçiyor ve şu müthiş bir iddia dile getiriliyor:
     
     "Rusya kendi sınırlı istihbarat kaynakları ve malzemeleriyle Çeçenistan işinin içinden çıkamayacağı gerçeğini fark edince problemi Türk İstihbaratı içindeki bazı istihbarat elemanlarından alacağı destekle halletme yoluna gitti. Bu elemanlar Ruslar'ın gizli servis sistemlerine yakın, gençlik yıllarında "Sovyet Masası" departmanlarında çalışıp tecrübe kazanmış üst rütbmeli istihbaratçılardı...
     
     ABD'nin gönderdiği NEC marka uydu telefonu bir şikeldi Çeçen Lİderi Dudayev'e ulaştırılacaktı. Çeçen direnişinin yanında olan Refahyol hükümetinin lideri Necmettin Erbakan, Çeçen Lidere İmmarsat-M uydu telefonu armağan etti. Farkında olmadan Dudayev'in ölüm fermanını da imzalamış oldu...
     
     CIA'nın Türk istihbaratına, buradan da Başbakan Erbakan'a ulaştırdığı hediye Dudayev'e ulaşmıştı... Birkaç gün sonra Maryland Eyaleti'ndeki "Signet Super Comupter" merkezine akan bilgilerle Cahar Dudayev'in 24 saat izlenme süreci de başlamış olur. Elde edilen bilgiler anında CIA'ya oradan MİT'e ve ajanlar aracılığı ile de KGB'ye ulaştırılıyordu... Tarih 21 Nisan 1996... Cevher Dudayev Gekhi-su yakınlarında uğradığı bir füze saldırısında şehit edildi..."
     
     Korkunç bir iddia bu. Tabii bu iddiada bazı açık noktalar var. Kesin bir kanaate ulaşmak için onların aydınlatılması ve ismi geçen kişilerin konuşması gerekiyor. Unutmadan, Acaba bazılarının bu işten haberi var mıydı?

Etiketler:
dudayev ölümünde şok iddia

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır