NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
4-5-6-7
35WERE~1.MP3
9
35305319 - Adige Heku 01.MP3
35305319 - Adige Nise 15.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
'ABİ İSTERSENİZ GEMİ KAÇIRALIM.'

Çeçenlere gemi kaçırmayı teklif etmiş Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin tutuklanan son zanlı Mustafa Öztürk'ün polis ifadesinde cinayetin planlanmasına ilişkin ilginç ayrıntılar ortaya çıktı.
31-03-2007 - kez okundu

Öztürk, cinayetin azmettiricisi olduğu ileri sürülen Erhan Tuncel'in, Çeçenlere gemi kaçırma teklifinde bulunduğunu anlattı. Öztürk, "Erhan Tuncel 2005 ylı Eylül ayının sonunda BBP'nin Trabzon'daki binasına Elazığ'dan tanıdığını belirttiği iki Çeçen'i getirdi. İlerleyen sohbet sırasında Çeçenlere hitaben 'Abi isterseniz gemi kaçıralım.' dedi. Şahıslar Tuncel'in teklifi karşısında şaşırdı. Biz de Erhan Tuncel'i 'Saçma sapan konuşma!' diyerek azarladık." dedi. Trabzon Alperenler Ocağı eski Başkanı Mustafa Öztürk, 11 sayfalık emniyet ifadelerinde McDonald's'ın bombalanması ve Hrant Dink cinayetine ilişkin bildiklerini anlattı. KATÜ'de öğrenci olan Öztürk, Erhan Tuncel'le yurttan tanışıp beraber ev tuttuklarını belirtti. Yasin Hayal ile BBP'de tanıştığını ve cezaevinden çıktıktan sonra samimi olduğunu ifade eden Öztürk, "Ben yurtta iken Ülkü Ocakları'na mensup şahıslar ile dergi satma konusunda problemimiz olmuştu. Ancak Tuncel bu problem içerisinde kaypak ve iki taraflı bir tavır sergilemişti. O nedenle aramız hep kötü olmuştur ve kendisini sevmemişimdir. Kesinlikle Hrant Dink olayının içinde değilim. Kendimi bu işin içindeymişim gibi göstermek ve gösterilmek istemiyorum." diye konuştu.

Büşra Erdem, İstanbul Zaman

Etiketler:
isterseniz gemi kaçıralım

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır