NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
4SIMD.MP3
35305319 - Adige Nise 15.MP3
1
12
4-5-6-7

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri
LAKABI 'KÜÇÜK SADDAM'

Çeçenistan'da Devlet Başkanı görevine getirilen Ramazan Kadirov aylık geliri ortalama 200 dolar olan ülkesinde 800 bin dolarlık kutlama yapacak. Kutlamaya Fransız sanatçı Patricia Kaas bile çağrıldı.
02-04-2007 - 5 kez okundu

GEÇEN ay başında Putin tarafından Çeçenistan'da devlet başkanlığı görevine getirilen Ramazan Kadirov'un görevine başlaması bu hafta şatafatlı bir törenle kutlanacak. Bin beş yüz davetlinin katılacağı törene Fransız pop şarkıcısı Patricia Kaas da davet edildi. Menüde hayvar ve müslüman olmayanlar için şampanya ikramlarının da olacağı kutlamanın 800 bin dolara mal olacağı tahmin ediliyor. Aylık gelirin ortalama 200 dolar olduğu Çeçenistan'da kuşkusuz bu rakam bir servet niteliğinde. Kadirov'un törene Mrs. World güzellik yarışmasına Kenya adına katılan 38 yaşındaki Caroline Varkaik'i de davet ettiği belirtiliyor. 31 yaşındaki Kadirov, zaten evli olmasına rağmen Verkaik'e de yarışmadan önce tavuk, at, kaz gibi hediyeler göndererek evlenme teklif etmiş ancak reddedilmişti.

# LAKABI 'KÜÇÜK SADDAM'

TÖREN olası bir suikasta karşılık çok büyük güvenlik önlemleri altında yapılacak. Şatafat sevgisi nedeniyle 'Küçük Saddam' olarak da adlandırılan Kadirov törenin provalarını kesin yeri gizlemek için birkaç farklı mekanda gerçekleştiriyor. Uzmanlar ve Çeçen halkı Kadirov'un çok sert bir yönetici olduğu konusunda hemfikir. Kadirov'a bağlı 8 bin kişilik 'Kadyrovtsy' adındaki birliğin Moskova karşıtı Müslüman ayrılıkçılara işkence ettiği ve öldürdüğü ile ilgili sayısız ihbar bulunuyor. Çeçenler yeni başkan için 'Çeçenistan'ı yıllardır bombalayan ve 100 bin kişiyi öldüren Kremlin, onu şimdi de kendi eliyle yarattığı diktatöre teslim ediyor. O sanki devlet ve içindeki her şey kendisininmiş gibi davranıyor' yorumunu yapıyor. Ancak Kadirov'un imar programı Çeçenler tarafından beğeniliyor.

Etiketler:
lakabı 'küçük saddam

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır