NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
11
4SIMD.MP3
9
12
1

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri
SİYASİ PARTİLER ANTALYA KAFKAS KÜLTÜR DERNEĞİNİ ZİYARET EDİYORLAR

22 TEMMUZ 2007 TBMM SEÇİMLERİNDE SEÇİMLERE GİRECEK OLAN PARTİLERİN MİLLETVEKİLİ ADAYLARI ANTALYA KAFKAS KÜLTÜR DERNEĞİNE KONUK OLUYORLAR.
04-07-2007 - 5 kez okundu

Antalya'da 22/07/2007 TBMM seçimlerine katılacak olan Siyasi partilerden gelen teklifler üzerine, aday tanıtımı amacı ile ilgili olarak 03/07/07 Tarihi saat 21:00 de Adalet Kalkınma Partisi Antalya 12. Sıra Milletvekili adayı Sn. Mesut KOCAGÖZ ve Muratpaşa İlçesi AKP Parti temsilcileri Antalya Kafkas Kültür Derneğine konuk oldular.

Dernek adına açılış konuşmasını Sn. Av. Servet TARCAN yaptı. Sn. TARCAN konuşmasında kısaca Türkiye'de yaşayan Kuzey Kafkasya kökenli vatandaşların kültürel anlamdaki istemlerinden ve Antalya'nın Dünya Turizm ve Kültür Şehri olmaya aday bir şehir olarak Kafkas kültüründen de yararlanması gerektiğini. 2002 yılında yapılan Aspendos-Side Kafkas Folklor Şöleninin her yıl yapılması konusunda partilerin ve Yerel Yöneticilerinin desteklerinin beklendiğini belirtti.

AKP Milletvekili Adayı Sn. KOCAGÖZ Parti olarak Türkiye'de yaşayan bütün kültürlere saygı duyduklarını ve kültür etkinliklerini desteklediklerini belirtti ve kısaca partisinin Türkiye Politikasını anlattı.

Soru-Yanıt bölümünde www.abhazyam.com yöneticisi Sn. Fatih ATAN' ın "1994 Yılından bu yana Türkiye tarafından Abhazya'ya uygulanan siyasi ve ekonomik ambargonun geleceği" konusundaki ve "1994 yılına kadar var olan ve ambargoya bağlı olarak kaldırılan Trabzon-Suhum vapur seferlerinin ne zaman açılacağı" ayrıca "Türkiye'de yaşayan Abhaz kökenli TC. vatandaşlarının Abhazya'ya yolculuk yapmalarında zorluk çektiklerini bu durumun nasıl düzeltileceğini" belirten sorusuna;

Sn. KOCAGÖZ Konuyu "AKP Yöneticilerine ileteceğim ve yanıtı da mutlaka size ulaştıracağım" diyerek soruyu yanıtladı.

Ayrıca Dernek üyelerinin, AKP'nin Yurt içi ve yurt dışı politikaları ile ilgili olarak sordukları soruları da yanıtlayan Sn. KOCAGÖZ yapılan toplantıdan çok memnun kaldığını, bilmediği bazı konular hakkında bilgilendiğini belirterek konuşmasını sonlandırdı.

Antalya Kafkas Kültür Derneği: Siyasi partiler ile yapacağı toplantılara bağlı olarak 05/07/07 Tarihinde Saat:20:30 da Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Adayları ile Dernek Binasında toplantı yapacaktır.

www.abhazyam.com

Etiketler:
siyasi partiler antalya kafkas kültür derneğini ziyaret ediyorlar

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır