NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
3
35305319 - Adige Nise 15.MP3
35305319 - Adige Heku 01.MP3
2
4WORED1.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
ABHAZYA NART GURUBU RUSYA'YI FETHETTİ

ABHAZYA'NIN NART GURUBU TÜM RUSYA'YI FETHETTİ. 28/07/07 ABHAZYA NART GURUBU SOÇİ' DE DÜZENLENECEK OLAN 2014 KIŞ OLİMPİYATLARINA DESTEK GECESİNE KATILDI 27/07/07 Tarihinde Saat 21:00 da Rusya ORT-1. Kanalında yayınlanan KVN ( Rusça:KBH) Programına Abhazya adına katılan eski KVN Şampiyonu; NART Gurubu izleyicilerin yoğun beğenisini topladı. Rusya 1. Kanalda yıllardır beğeni ile izlenen programın diğer konukları Pryetogorsky Bölgesinden MEGAPOLİS Gurubu ve Moskova Bölgesi Gurubu idi.
28-07-2007 - kez okunduSoçi'deki izleyicilere Abhazya'nın insanlarını şakacı yaklaşımlar ile anlatan NART Gurubu.Yapmış oldukları skeçte Tanrıların Dünya insanlarına Toprak Dağıtma Törenini anlattılar. Mitolojiye göre "Tanrılar Dünya'daki toprakları birer, birer milletlere dağıtırlar. Kupanın içerisinde toprak kalmaz ancak Abhaz İnsanı geç kalır. Tanrılar geç kalma nedenini sorduklarında o da Evine gelen misafirini ağrlamak zorunda olduğunu o yüzden geç kaldığını belirtir. Tanrılarda Abhaz insanının bu duyarlılığı karşısında kendilerine ayırtmış oldukları Toprakları Abhazlara verir."

Bunun sonucunda 2014 yılı Soçi Kış Olimpiyatlarına Gelecek olan ziyaretçilerinde Abhazya'da aynı düşünce ile ağırlanacakları hatırlatılmış oldu.

Bu skecin sonucunda NART Gurubu izleyicilerden yoğun alkış aldı.

Programın sonunda kürsüye gelen Krasnodar Valisi Aleksandr TKAÇEV "2014 Kış Olimpiyatlarının hazırlanmasında Abhaz Kardeşlerimizin işbirliği ve katkısının da olacağını" belirtmesi izleyicilerinde alkışlı desteğini aldı.

Abhazya'nın tanıtılması için yıllardır çalışan Abhazya Devlet Üniversitesi Öğrencilerinin kurmuş olduğu NART Ekibini bu başarılı çalışmaları nedeniyle bizlerde kutluyoruz.

Kaynak: Rusya ORT-1. Kanal www.abhazyam.com

Etiketler:
abhazya nart gurubu rusya fethetti

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır