NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
35305319 - Adige Nise 15.MP3
8
4WORED1.MP3
4-5-6-7
9

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
GUDAUTA CAMİİ İMAMI H. GİTSBA ÖLDÜRÜLDÜ

GUDAUTA CAMİİ İMAMI HAMZAT GİTSBA ÖLDÜRÜLDÜ. 24.08.07 ABHAZYA DEVLET BAŞKANI SERGEY BAGAPŞ İMAM HAMZAT GİTSBA'NIN ÖLDÜRÜLMESİNDEN DOLAYI RAHATSIZLIK DUYAN MÜSLÜMAN CEMAATİ TEMSİLCİLERİNİ KABUL ETTİ.
24-08-2007 - kez okundu23.08.07 Tarihinde Sergey BAGAPŞ Abhazya Müslüman Cemaati Temsilcilerini makamında kabul etti. Buluşmada S. BAGAPŞ Abhazya'da yaşayan Müslümanlara ve Abhazya Toplumuna başsağlığı dileklerini iletti.

Abhazya Müslüman Cemaati Temsilcileri, Gudauta Camii İmamı Hamzat GİTSBA'nın öldürülmesinden dolayı duymuş oldukları üzüntüleri S. BAGAPŞ' a ilettiler.

Müslüman Cemaati Temsilcileri; "güvenlik güçlerinin çalışmaları ve halkında desteği ile katillerin kısa süre içerisinde yakalanacağına ve olayın neden yapıldığının ortaya çıkarılacağına inanıyoruz" dediler.

Devlet Başkanlığı Basın Sözcüsü Kristian BJANİA' nın Apsny Presse belirttiğine göre S. BAGAPŞ "katillerin kısa süre içerisinde yakalanacaklarına inanıyorum" dedi.

Sergey BAGAPŞ "Abhazya çeşitli kültür ve inanışların barış içerisinde birlikte yaşadığı bir ülkedir. Abhaz Toplumu dinsel inanışlara hoşgörü ile bakan bir yapıya sahiptir." Diyerek sözlerini sürdürdü.

BAGAPŞ; Müslüman liderlere soruşturma sonuçlandığında durumun netlik kazanacağını belirtti. "Bugün katillerin ortalığı karıştırma heveslerine fırsat vermeyelim. Soruşturmanın görevi, katilleri yakalamak ve olayı başarılı bir biçimde aydınlatmaktır. Bugün soruşturmaya zarar verecek her türlü yanlış hareketten sakınmak gerekir" dedi.

S. BAGAPŞ; Müslüman Liderlere, bir kez daha baş sağlığı dileyerek olay karşısında göstermiş oldukları sağ duyuya teşekkür ederek sözlerini bitirdi.

17/08/07 de Gudauta şehrinde İmam Hamzat GİTSBA ve Başkırdistan'ın Başşehri Ufa'da yaşayan Ruslan ASSADULİNA'ya kimliği belirsiz kişilerce ateş açılmış. H. GİTSBA olay yerinde yaşamını yitirmiş. R. ASSADULİNA'da kaldırıldığı Gudauta Devlet Hastanesinde ölmüştür.

Kısa süre içerisinde olay yerine gelen güvenlik güçleri; olayda kullanılan aracı yanmış bir halde bulunduğunu ve çevrede geniş arama çalışmalarına başlatıldığını söylediler. Abhazya İçişleri Bakanlığı Yetkilileri de; kısa süre içerisinde katillerin bulunacağı ve olayın bütün gerçekleri ile aydınlatılacağını belirtmişlerdir.

Kaynak: Apsny Press www.abhazyam.com

Etiketler:
gudauta camii imamı h gitsba öldürüldü

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır