NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
35305319 - Adige Heku 01.MP3
4WORED1.MP3
9
12
4WORED3.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
ÇEÇEN BAŞKAN KADINLARIN KIYAFETİNDEN RAHATSIZ

Çeçenistan Başkanı Ramazan Kadirov, Çeçenistan'da kadınların giyim tarzından rahatsız olduğunu belirterek, özellikle devlet memuru kadınların Çeçen örf ve adetlerine göre giyinmesi talimatı verdi.
11-09-2007 - kez okundu

Rus haber ajansı RİA Novosti, Kadirov'un Çeçen kabinesiyle toplantısında yaptığı konuşmada, Başkan olarak ülkede Çeçen kadınların giyiminden rahatsız olduğunu söylediğini belirterek, ''Kadınların belli normlara göre giyinmesi gerekiyor. Özellikle iş yerine gelen kadınların Çeçen örf ve adetlerine uygun giyinmesini talep ediyorum. Ahlaki ve etik kurallara özellikle giyim alanında dikkat etmenizi istiyorum'' diye konuştuğunu duyurdu.

Haberde, Kadirov'un geçen yıl da benzeri bir açıklama yaparak, devlet memuru kadınların başörtüsü takmasını istediği kaydedildi. Rus Eko Moskova radyosu da konuyla ilgili haberinde, Kadirov'un açıklamasında Çeçen kadınlarından geleneklere uygun giyinmesini istediği belirtilerek, ''Bazı kadınların önden göbeği arkadan belleri görünüyor. Bunlar işe mi geliyor yoksa kendilerini sergilemeye mi '' diye konuştuğu kaydedildi.

Kadirov, devlet memuru kadınlara giyim konusunda Emeklilik Kurumu'nda çalışan başörtülü kadınları örnek vererek, onlar gibi giyinmesi tavsiyesinde bulundu. Rus Vesti televizyon kanalı da, kadınların dış görüşüne dikkat etmesini istediğini belirterek, bu konuda bir yıl önce de benzer uyarıda bulunduğunu söylediğini kaydetti.

Çeçen ve Müslüman olmaktan gurur duyduğunu söyleyen Kadirov, ''Bir Başkan olarak devlet memurlarının iş yerine geldiğinde hem giyinişine hem davranışlarına dikkat etmesini istiyorum. Bırakın benim haksız olduğumu ispatlamaya çalışsınlar. Ancak iş yerinde herkes belli kurala uymak zorundadır. İş yeri dışında da ne yapacağı herkesin özel hayatını ilgilendirmektedir'' dedi.

Rus internet haber portalı ''News.Ru'' da konuyla ilgili haberinde Kadirov'un kabine toplantısında kadınların giyimine dikkat etmesini isteyerek, şunları kaydettiğini duyurdu: ''Çeçenistan tarihinde böyle bir örnek olmadı. Bu dış görünüş birçok aile cinayetlerine neden olmakta. Eğer böyle devam ederse geleneklerimizden uzaklaşarak Çeçen olmaktan çıkacağız. Buna atalarımız müsaade etmedi, biz de etmeyeceğiz. Biz hiçbir zaman geleneklerimizi kimseye dayatmaya veya öğretmeye çalışmadık. Bizi diğerlerinden ayıran tarihimizi ve farklılığımızı korumaya çalışıyoruz.''

AA

Etiketler:
çeçen başkan kadınların kıyafetinden rahatsız

YORUMLAR

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_query() in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/yonet/user.class.php:23 Stack trace: #0 /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/yorum.php(19): user->user() #1 /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/haberler.php(80): require('/home/nart/publ...') #2 {main} thrown in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/yonet/user.class.php on line 23