NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
35305319 - Adige Nise 15.MP3
8
35WERE~1.MP3
9
13

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
ABHAZLAR TAZMİNAT İSTİYOR

Gürcistan'ın ayrılıkçı bölgesi Abhazya, Tiflis'ten 1992 yılında yapılan savaşlarda verdikleri zarar karşılığında 11,5 milyar dolar talep etti. MOSKOVA (CİHAN)
13-09-2007 - kez okundu

Abhazya Dışişleri Bakanı Sergey Şamba, Ağustos 1992'de başlayan ve Aralık 1993'e kadar devam eden savaşta yüzlerce evin yakıldığını, Abhazya'nın başkenti Sukhumi'nin büyük bir kısmının yıkıldığını ve on binlerce insanın hayatını kaybettiğini belirterek Tiflis'ten bu zararların karşılanmasını istedi. Daha öncede defalarca dillendirilen tazminat meselesi ilk defa rakama döküldü ve resmi olarak Tiflis'ten talep edildi.

Gürcistan Parlamentosu uluslar arası ilişkiler başkanı Konstantin Gabaşvili de yaptığı açıklamada, "Bunu rezalet olarak ifade etmeyeceksek, komik olarak nitelemeliyiz. Bu tazminatı kimlere ödemeliyiz? Tüm varlıklarını Abhazya'da bırakarak kaçmak zorunda kalan Gürcü halkının tazminatını kim ödeyecek? Orada kalan ve Gürcülere ait tüm varlıklar yasalara aykırı olarak satılıyor." değerlendirmesinde bulundu. Gürcistan daha önce de bölgeden göç eden Gürcülerin varlıkların muhafazası konusunda Abhazya'yı uyarmıştı.

Gürcistan'ın ayrılıkçı bölgeler olarak bilinen Güney Osetya ve Abhazya ile ilgili sorunları bir türlü sona ermiyor. Tiflis'in başını ağrıtan konular hassas Kafkas bölgesinde dış müdahalelere de imkan tanıyor. Bölgede barış gücü askerleri bulunduran Rusya ayrılıkçı bölgelere destek verdiği gerekçesi ile Tiflis tarafından eleştiriliyor.

13.09.2007

Etiketler:
abhazlar tazminat istiyor

YORUMLAR

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_query() in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/yonet/user.class.php:23 Stack trace: #0 /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/yorum.php(19): user->user() #1 /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/haberler.php(80): require('/home/nart/publ...') #2 {main} thrown in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/yonet/user.class.php on line 23