NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
11
35305319 - Adige Nise 15.MP3
4WORED3.MP3
13
2

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
SAMSUN BKD: 450. YIL MASALI KABUL EDİLEMEZ!

Kuzey Kafkasya'da, Adige, Kabardey-Balkar ve Karaçay-Çerkes cumhuriyetlerindeki yönetici elitlerin ve Dünya Çerkes Birliği'nin organizasyonuyla bir süredir devam eden ve 5-7 Ekim tarihlerinde Moskova'daki "Kültür Günü Etkinlikleri" ile maskaralığın zirvesine ulaşacak olan, sözde "Adigelerin Kendi İstekleriyle Rusya'ya Katılışlarının 450. Yılı" kutlamalarını büyük bir nefretle ve ibretle izliyoruz.
14-09-2007 - kez okundu

Kafkasyalılar tarihin hiçbir döneminde bu derece aşağılanmadılar. Kafkas Tarihi hiçbir zaman bu kadar insafsızca tahrif edilmedi. Tarihimize, kutsal değerlerimize ve aziz halkımızın manevi şahsiyetine yapılan bu sefil saldırıyı ve bu duruma vesile olan tüm kişi ve kurumları şiddetle protesto ediyoruz.
Tarihsel tüm gerçekleri ters düz eden ve emperyalist Rusya resmi tarihine eklemlenerek hazırlanan "450. Yıl Masalı", Kafkasyalıların "Birlik, Özgürlük ve Bağımsızlık" özlemlerinin taşıyıcısı olan "Milli Kollektif Hafızamız"a yapılmış apaçık bir saldırıdır. Şunu gayet iyi biliyoruz ki; bu kampanya Moskova'nın bir zamanlar "Sovyet Vatanseverliği", şimdilerde de "Rusya Vatanseverliği" eksenin de sürdürdüğü ve sömürgesi altında tuttuğu halkların, özelde de tüm Kuzey Kafkasyalıların ulusal var olma azmine ve direniş umutlarına karşı sürdürülen köleleştirici ve Ruslaştırıcı karşı propaganda harekâtının, bir "Psikolojik Savaş"ın devamıdır.
Hem Kuzey Kafkasya hem de diasporalar tavrını bu gerçeğe göre geliştirmelidir. Rusya liderliği bize demokrasi, barış, özgürlük, eşitlik ve kardeşlik olanakları sunan mutlu yarınlar değil, çerçevesi kölelik zincirleri ile çizilmiş, sonu ulusal yokoluş olan karanlık bir gelecek sunmaktadır. Bu kabul edilemez bir durumdur. Başta Adigeler ve diasporası olmak üzere tüm Kuzey Kafkasyalıların geleceği, sömürücü ve Ruslaştırıcı bir devlet aygıtının insafına terk edilemez.
Türkiye Kuzey Kafkas Diasporası! Uyanın Artık!
Harun Tletseruk'tan Akif Diğun'e, Mehmet Fetgerey Şoenu'dan Şhaplı Hüseyin Tosun'a, Ahmet Nuri Tsağo'dan İsmail Berkok'a, Aziz Meker'den Met Çunatuko Yusuf İzzet'e, Sait Şamil'den Mustafa Zihni Hızal'a ve adını burada sayamadığımız tüm saygıdeğer diaspora doğumlu büyüklerimizin aziz hatıraları adına lütfen kendinize geliniz, üzerinizden ölü toprağını atınız!
Bizim vurdumduymaz ve biçare halimiz Moskova'ya ve işbirlikçilerine cesaret veriyor. Tüm duyarlılığınızla ayağa kalkın!
Hem kişisel demokratik tepkilerinizi hem de mensubu bulunduğunuz sivil toplum kuruluşlarının kurumsal tepkilerini, her türlü iletişim olanaklarını kullanarak gerekli tüm organlara iletiniz.
Tepkilerinizi diasporayı yalan ve çarpıtılmış haberlerle yanıltarak ve uyuşturarak "450. Yıl Tiyatrosu"na Türkiye'den lojistik destek sağlayan Dünya Çerkes Birliği üyesi Kaf-Fed yönetiminden de esirgemeyiniz.
Gelecek tasarımlarını "Rusya Federasyonu ile birlikte" düşünen Adige, Kabardey-Balkar ve Karaçay-Çerkes Cumhuriyetleri nomenklaturaları, Dünya Çerkes Birliği ve bir avuç "aparatçık" ne kadar çırpınırsa çırpınsın, ne kadar "muhteşem kutlamalar", "görkemli etkinlikler" yaparlarsa yapsınlar, tarihin tekerini geriye çeviremeyeceklerdir.

YAŞASIN KAFKASYA'NIN ÖZGÜRLÜK VE BAĞIMSIZLIK MÜCADELESİ

SAMSUN BKD

Etiketler:
samsun bkd 450 yıl masalı kabul edilemez!

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır