NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
apsuva
4WORED1.MP3
4-5-6-7
1
2

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri
KAMUOYUMUZA ÖNEMLİ ÇAĞRI (ABHAZ KOMİTESİ)

Abhazya Cumhuriyeti Devlet Başkanı Sayın Sergey Bagapş ve beraberindeki heyetin 12-24 Ekim 2007 tarihleri arasında Türkiye diasporasını ziyaretleri ile ilgili çeşitli yazılarımızla kamuoyumuz devamlı olarak bilgilendirilmiş tir. Sayın Bagapş ve heyeti 3 bölgede ağırlanacaktır. Bunlar; İstanbul - Sakarya (Hendek-Uzuncaorman köyü) ve Ankara'dır. Söz konusu her noktada Sayın Devlet Başkanı ve heyet mensupları Türkiye Cumhuriyeti Devletimizi ilgilendirecek belki de düşündürecek mesajlar da vereceklerdir.
23-09-2007 - 5 kez okundu

Ancak, Hendek Uzuncaorman köyü'nde camiamızla buluşacakları 20 Ekim 2007 Cumartesi gününü ziyaretin en önemli bölümü olarak görmekteyiz.

İstanbul'dan başlayarak sırasıyla ifade etmek icap ederse Gebze-İzmit-Sakarya- Hendek-Düzce bölgesi, belde ve köyleri'nin kadın, erkek, genç, ihtiyar, çocuk olarak Akyazı-Balballı otoban turnike çıkışında ve Hendek Uzuncaorman köyünde olmalarının atavatanımız için bir görev şeklinde algılanacağına inanmaktayız.

Tek endişemiz enformasyon ve iletişim kanallarının sağlıklı işletilmesi hususunda aksaklık olmamasıdır.

Toplumsal terbiye ve geleneğimizde kış kıyametin hüküm sürdüğü dönemlerde dahi bir bölgedeki acıyı diğer bölgelere eksiksiz ve usulüne uygun iletebilmiş ve bunu geleneklerimizde çok iyi uygulayabilmiş bir toplumuz.

Kaldı ki burada sevinç var, kucaklaşma var, hasret giderme var, birlik ve dayanışma ile geriye dönük olarak da 143 yıl öncesine gitmek var.

Vatandaşı olduğumuz Türkiye Cumhuriyeti'nin Abhazya'nın egemenliğini ilan ettiği 23 Temmuz 1992 tarihinden itibaren Abhazya tarafını yok sayma, taraf olarak kabul etmeme ve hiçbir şekilde ilişkilenmeme gibi bir politikayı benimsemiş ve bu politikayı bütün çabalarımıza rağmen sürdüre gelmiştir.

Bu tavır, camiamız için ciddi ve onanması zor bir eksiklik olarak tarihteki yerini alacaktır.

Bütün bu çabalar, Hendek-Uzuncaorman köyündeki BÜYÜK BULUŞMAYA her türlü desteği sağlamak için oluşan ve Komitemizce de desteklenen Organizasyon Heyetinin olmazsa olmaz görevi dahilinde olacaktır.

Tabii ki camiamız adına yapılan bu davet ve ziyaret ile ilgili bilgiler Komitemizce ülkemizin tüm yörelerindeki camia mensuplarımıza da ulaştırılacaktır.

Bu etkinlik ile ilgili, Kafkas Dernekleri Federasyonu ve Birleşik Kafkas Dernekleri Federasyonu'na bağlı dernekler başta olmak üzere her iki kurumumuza henüz katılmamış derneklerimizin, tüm Kafkas Vakıfları, Kafiad, Ankara ve İstanbul Dostluk Kulüpleri' nin de bu duyuru içeriğini en etkin şekilde destekleyeceklerine inanmaktayız.

Yukarıda zikrettiğimiz üst kuruluşlarımızın bağlantıları olmakla beraber, Komitemizce de katkı sağlanarak, Kayseri, Sivas, Maraş, Reyhanlı, Adana, Mersin, Antalya, Afyon, Kütahya, Eskişehir, Bozüyük, Bilecik, İnegöl, Yalova, Bursa, Balıkkesir, Biga, Manisa, İzmir, Aydın, Bodrum, Samsun, Sinop, Çorum, Tokat, ve Yozgat, gibi bölgelerdeki camia mensuplarımızla da bu etkinliklerde beraber olacağımız için şimdiden gururluyuz, şimdiden sevinçliyiz.

Kafkas Camiasının bütünlüğü ve dayanışmasını da resmedecek çağrımızın geleneklerimizdeki misafire verilen önem açısından da değerlendirileceğ ini düşünmekteyiz.

Bu tarihi ve büyük buluşmanın ABHAZYA'nın geleceğine önemli katkılar sağlayacağı ve anılarda yer edeceği inancıyla tüm camiamıza saygılar sunarız.


Kafkas-Abhazya Dayanışma Komitesi

Etiketler:
kamuoyumuza önemli çağrı abhaz komitesi

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır