NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
35WERE~1.MP3
4WORED3.MP3
1
9
2

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
ABHAZYA'DA Kİ OLAYLAR İLE İLGİLİ DÜŞÜNCELER

20/09/07 TARİHİNDE ABHAZYA'DA YAŞANAN GELİŞMELER ÜZERİNE DÜŞÜNCELER. Fatih ATAN 20/09/07 Tarihinde Abhazya Tkorçal Bölgesi "Hodjal" Sınır Karakoluna saldırıda bulunan Gürcistan silahlı timlerinin yapmış olduğu prokavatif eylemin gerçekleşmesinden bu yana 1 haftaya yakın bir zaman geçti.
26-09-2007 - kez okunduKonuyu Rusya Haber organları önemli haber olarak verirken Türkiye'de konu önemsiz bir olay olarak ve Gürcistan kaynaklı çarpıtılmış haber olarak verildi. Abhazya Yönetimi, yine ayrılıkçı güçler olarak lanse edildi.

Abhazya'nın 14 yıldır bağımsız bir devlet olarak varlığını sürdürmesi. Gürcistan'a göre daha istikrarlı bir yapı göstermesi göz ardı ediliyor. Gürcistan'da daha yeni bir Hükümet skandalı ortaya çıkıyor. Bir bakan yolsuzluk nedeni ile tutuklanıyor. Bunlar Türkiye basını için çok da önemli bir haber olmuyor.

Ancak, Soros Gürcistan Cumhuriyeti, Abhazya'ya saldırdığında Gürcistan'ın yanlış haberleri basında yer buluyor.

Bizler; bu tür olaylara alıştık, ancak bu tür haberlerin verilmesinde Türkiye'den Abhazya'ya destek veren kuruluşlarında katkısı olmuyor mu Eğer gelişmeler gün be gün takip edilse ve Türkiye'de ki Basın organları doğru haberler ile bilgilendirilse, en azından bazı basın organları doğru haber yazabilirler.

Bizler www.abhazyam.com olarak sitemizde Abhazya'da yaşanan olayları sizlere sadece Abhazya basın ajansından değil Rusya haber Ajanslarından da ulaştırmaya çalışıyoruz. Rusya haber ajanslarının Abhazya'da kendi büroları bulunuyor. Onların haber programlarından bilgi alarak sizlere ulaştırmaya çalışıyoruz. Nitekim Gürcistan'ın Abhazya'ya saldırmasını da ilk olarak 21/09/07 Sabahı Türkiye'ye bizler duyurduk.

Bizler bugün için Türkiye'de ulaşabildiğimiz organlara haberleri göndermeye çalışıyoruz. Bugün için amatörce yapılan bu çalışmaları ileriye yönelik olarak geliştirmeyi düşünüyoruz.

Abhazya'nın Türkiye'de ki temsilcisi olduğunu belirten kuruluşlardan bugüne kadar ne bir haber verildi ne de Gürcistan'ı protesto eylemi gerçekleştirildi. Bunlar benim daha önceden de belirttiğim gibi Statükocu yapıların hantallığını ortaya çıkarıyor.

Diaspora Gençliği neden Gürcistan elçiliklerine "siyah çelenk bırakma eylemi" gibi protesto girişimlerinde bulunmuyor. Ve Türkiye'de yaşayan Kuzey Kafkasyalıların Abhazya ve Güney Osetya konularında hassasiyetlerini tüm topluma hissettirmiyorlar.

Bu durağanlık Toplumu yönlendirdiğini iddia eden kurumların yapılarından kaynaklanıyor. Eğer bu yapılar tabandan gelen tepkiler ile hareketlendirilmez ise ileride yaşanabilecek olaylarda neler ile karşılaşabileceğimizi tahmin etmek hiçte zor bir şey değil.

Kendisini sadece Abhazya Devlet Başkanının Türkiye'ye yapacağı ziyarete odaklayan kurumlar yaşanan gelişmelerin dışında kalırlar.

Lütfen yaşanan gelişmeleri gün be gün takip edelim ve toplumu konular ile ilgili olarak duyarlı hale getirelim.

www.abhazyam.com

Etiketler:
abhazya ki olaylar ile ilgili düşünceler

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır