NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
10
11
4WORED3.MP3
4-5-6-7
1

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
ABHAZYA CUMHURİYETİ DEVLET BAŞKANI SERGEY BAGAPŞ'IN TÜRKİYE GEZİSİ İPTAL ED

Abhazya Cumhuriyeti Devlet Başkanı Sayın Sergey Bagapş ve beraberindeki heyet, 17-24 Ekim 2007 tarihleri arasında yapılması planlanan ve tüm hazırlıkları tamamlanan Türkiye gezilerini, Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığının tek taraflı, ısrarlı talep ve baskısı üzerine, bugün (16 Ekim 2007) iptal etmişlerdir. Bu konu ile ilgili detaylı bilgi ve açıklama kamuoyuna daha sonra duyurulacaktır. Saygılarımızla Kafkas-Abhazya Dayanışma Komitesi Adına Başkan İrfan Argun
16-10-2007 - kez okundu

KAMUOYUNA ÖNEMLİ DUYURU (2)
Abhazya Cumhuriyeti Devlet Başkanı Sayın Sergey Bagapş ve beraberindeki heyetin iptal edilen Türkiye ziyareti programı çerçevesinde 20 Ekim 2007 tarih Cumartesi günü Hendek Uzuncaorman köyünde yapılacak olan toplantı, aynı heyecan ve coşkuyla, hatta daha yüksek katılımla gerçekleştirilecektir.
Herkesin bu çağrıya gerekli ilgiyi göstermesini bekliyoruz.
Saygılarımızla
Kafkas-Abhazya Dayanışma Komitesi
Adına
Başkan
İrfan Argun
KAMUOYUNA ÖNEMLİ DUYURU (3)
Son derece üzgün olduğumuz olumsuz bir durumla karşı karşıya bulunmaktayız.
Konu'nun sizleri de ne derece üzeceğini tahmin etmekteyiz.
Bildiğiniz gibi Abhazya Cumhuriyeti Devlet Başkanı Sergey Bagapş'ın Komitemizce Türkiye'ye davet edilmesi ile ilgili düşünce, 08 Şubat 2007 tarihinde o dönemin Dışişleri Bakanı şimdiki Cumhurbaşkanı Sn. Abdullah Gül'e yazılan bir yazıda gündeme getirilmişti.
Yazının içeriği, Abhazya-Gürcistan arasındaki savaşın bittiği 30 Eylül 1992 den itibaren sadece Gürcistan'ın argümanları ile hareket edilmesinin camiamızda yarattığı kırgınlığı hafifleteceği düşüncesi ile, Abhazya Cumhuriyeti Devlet Başkanı Sayın Sergey Bagapş'ın Türkiye Cumhuriyeti'nce davet edilmesi talebimiz ile ilgiliydi.
Konu ile ilgili yazının yazılışından uzun bir süre sonra Dışişleri Bakanlığınızca davet edilen Komite mensuplarına, talebimizin Sayın Sergey Bagapş'ın Şaakaşvili ile Türkiye'de görüşmesi şartı ile kabul edilebileceği iletildi.
Ancak, Abhazya'nın Gürcistan'la belli periyotlarla yapılan rutin heyet görüşmeleri, Gürcistan'ın 25.07.2006 tarihinde Birleşmiş Milletler kararına rağmen Yukarı Kodor Bölgesi'ne asker indirerek yerleştirilmesi sonucu askıya alınmış, yüzyüze görüşmeler askerlerin geri çekilmesi ve sözde "sürgündeki hükümet" olarak ifade edilen kukla hükümetin Kodor'dan çıkarılmasına bağlanmıştı. Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ünal Çeviköz'e Abhazya Devleti'nin, Kodor'dan geri çekilme işlemleri tamamlanmadan Gürcistan tarafı ile görüşme yapmayacakları şifahi olarak iletildi.
21 Nisan'da yapılması planlanan gezi, Sergey Bagapş'ın geçirdiği rahatsızlık nedeniyle 17-24 Ekim tarihlerine ertelendi.
Gezi ile ilgili hazırlıklar büyük bir heyecanla sürerken, Dışişleri Bakanlığına davet edilen Komite mensuplarına Kafkas Masası Müsteşar Yardımcısı Ünal Çeviköz tarafından Sayın Bagapş'ın Türkiye'ye yapacağı seyahatin iptal edilmesi şifa'en tebliğ edilmiştir.
Toplumumuzu temsil eden kurumlarla yapılan görüş alışverişi sonrasında, tarafımıza iletilen talep anlamlı ve uygun bulunmayarak programın aynen uygulanması hususunda mutabakat sağlanmış, Dışişleri'nin bilgisine de sunulmuştur.
Ancak, önce Türkiye Tiflis Büyükelçisi Ertan Tezgör, daha sonra da Ünal Çeviköz, Abhazya Dışişleri Bakanlığı'nı arayarak gezinin ertelenmesi yönünde taleplerinde ısrarcı olmuşlardır. Öne sürülen "Türkiye'nin içinde bulunduğu özel şartlar" gerekçesi inandırıcılıktan uzaktır ve toplumumuzda ciddi bir hayal kırıklığı yaratmıştır.
Ancak Abhazya Devlet Başkanı Sayın Sergey Bagapş Türkiye diasporasında yaşayanların Abhaz ve Kuzey Kafkas Halklarının herhangi bir sorun yaşamamaları düşüncesiyle planlanan Türkiye ziyareti iptal etmiştir.
Saygılarımızla
Kafkas-Abhazya Dayanışma Komitesi
Adına
Başkan
İrfan Argun

Etiketler:
abhazya cumhuriyeti devlet başkanı sergey bagapş türkiye gezisi iptal ed

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır