NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
13
2
apsuva
4WORED1.MP3
4-5-6-7

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri
20 EKİM CUMARTESİ GÜNÜ HENDEK UZUNCAORMANDA

20 Ekim Cumartesi Günü Hendek Uzuncaormanda Buluşuyoruz. Kuzey Kafkasya'nın ayrılmaz parçası Abhazya'nın Devlet Başkanı Sn. SERGEY BAGAPŞ'ın Türkiye diyasporası ile buluşması amacıyla planlanan özel ziyareti, Türkiye Dışişleri tarafından ikna edici olmayan ve kabul edilemez nedenlerle engellendi. Türkiyede yaşayan milyonlarca Adige, Abhaz ve kardeş Kuzey Kafkas halklarından insan Türkiye Dışişleri tarafından yok sayıldı. Bu ziyaretin engellenmesini en temel insan haklarına aykırı buluyor ve onurumuza vurulan bir darbe olarak görüyoruz. HENDEK UZUNCAORMANDA BULUŞUYORUZ
17-10-2007 - 5 kez okundu

Uzuncaorman köyünde uzun zamandır hazırlıkları yapılan büyük ve tarihi buluşma, hiçbir yasal, makul ve mantıklı izahı olmayan, uluslararası hukuka ve insan haklarına aykırı, onur kırıcı bu engellemeye olan kırgınlığımızı dile getirmek amacıyla iptal edilmiyor. Yalnız Adige, Abhaz ve diğer kardeş Kuzey Kafkas halkları temsilcilerini değil, duyarlı tüm dostlarımızı 20 Ekim Cumartesi günü saat:11.00'de Hendek Uzuncaorman köyünde bekliyoruz. Saygılarımızla, İstanbul Dostluk Kulübü

Etiketler:
20 ekim cumartesi günü hendek uzuncaormanda

YORUMLAR
dane_81 Bizler K.Kafkasyalı Olarak Dışişleri Bakanlığından Hala Bir Açıklama Bekliyoruz Bu En Doğal Hakkımız Olduğunu Düşünüyorum.
sedat Yok öyle işinize gelince Adige Abhaz Kuzey Kafkas kardeşliği .Soçi olimpiyatları için protesto yaparken Adigey neredeyse Krasnodara bağlanırken neredeydi Abhaz komitesi neredeydi dostluk klubü ben şahsen devletin bu konuda ki resmi açıklamasını görmeden duyumlara dayanarak yaşadığım ülkenin dışişlerini protesto falan edemem.Resmi olarak tanınmamış bir ülkenin devlet başkanı ile görüşmenin kabul edilmemesi gayet doğaldır.Bu bir devlet politikasıdır.Varsa bir lobi gücümüz iş bu seviyeye gelmeden kullanılmalıydı..
AdilKal Anadolu topraklarında yaşayan k.kafkas kökenli insanların gerçekten bu ülkede bir gücü varmı? Yıllardır kendi birliğini kuramamış Türkçü veya Kominist olmanın dışında bir varlık ortaya koyamamış Kemalist resmi ideolojinin elindende kurtulamamışız. Bu ülkede Müslümanmış gibi gözükeninden tutun en uçtakine kadar ırkçı türkçülük en belirgin özelliktir, Ne bekliyordunuz! Başkalarından hak dilenmek en büyük haksızlıktır.
KETAW72 Maf,

konuyla ilgili ortak bir deklerasyon yayınlamayı öneriyorum.

Nart ÇETAW
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır