NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
4SIMD.MP3
1
9
4WORED3.MP3
4-5-6-7

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
KARADENİZ'E RUSYA RESMİ ÇİZİLECEK

Rusya, Karadeniz kıyısındaki turistlik kenti Soçi'de Rusya haritasının çizgileriyle aynı olan yapay bir ada inşa edecek.
25-10-2007 - kez okundu

Karadeniz içinde inşaatına 2008 sonunda başlanacak adanın 2017 yılında tamamlanması planlanıyor. Suni ada 6 milyar dolara mal olacak.

Adanın Hollandalı mimarı Erick van Egeraat projenin Moskova'da yapılan toplantıda tanıtımını yaptı. Buna benzer bir adanın Birleşik Arap Emirlikleri'nde de inşa edildiğini hatırlatan Egeraat, Rus Adası'nın çok daha farklı olacağını söyledi. Egeraat, "Rus Adası'nın, arazisi sadece düz değil, engebeli ve çeşitli bölgelerden oluşacaktır." dedi. Mimar adanın en az beş bölgeden oluşacağını belirtti. Hollandalı mimar , bölgelerin kumsal, çayır, çalılık, tepe , ırmaklar vadilerden oluşacağını ifade etti. Adada yerleşik hayatında bulunduğu bölgelerin olacağını belirten projenin mimarı 25 bin kişinin yaşayabileceği bir şehrin de kurulacağını dile getirdi. Adada yapılacak binaların farklı zevklere hitap edeceğini kayd eden Erick van Egeraat, özel sahil villaları ile beraber çok katlı binaların inşaa edileceğini belirtti.

"Adanın şekli Rusya'nın haritası temel alınarak yapılacak "diyen mimar, "Rusya'da bulunan büyük nehirler bile gerçeğine uygun olarak adada akacak" ifadesini kullandı. Yer seçiminin çok titizlikle yapıldığını dile getiren yetkililer, Soçi şehri ile Adler şehri arasında kıyıdan 400 metre uzaklıkta bir yerin beğenildiğini ifade etti. Adanın yüzölçümü 320 hektar, takımadaları 250 hektar ve adayı fırtınalardan korumak için yapılacak dalgakıranlar ise 70 hektar alandan oluşacak. Projede dalga kıran adalarda da yaşamak için evler ve kumsalların yapılması yer alıyor.

Egeraat, "Bu proje bütün bölgenin ekonomik olarak kalkınmasına katkı sağlayacaktır. Proje sadece 2014 yılı Olimpiyat oyunları için yapılmıyor, ada daha sonra da orada kalacaktır. Adaya 25 bin insan yerleşecek ve 70 bin insan da turist olarak ikamet edecektir. Bu da ekonomik olarak bölgeye çok iyi gelir sağlayacak ve olimpiyatlardan sonra da Soçi'nin ekonomisinin garantisi olacak." dedi. Egerat ayrıca Soçi ile ada arasında 4 şeritli köprü yapılacağını ve adada stadyum, kilise, demiryolu da inşa edileceğini belirtti.

Hollandalı mimar adanın inşaatına 2008 yılı sonu başlanacağını söyleyerek proje için yaklaşık 6 milyar dolar yatırım gerektiğini ve bu paranın da Dubai'den temin edildiğini açıkladı. Adanın kendisi 2011 yılında, spor komplekslerinin ve otellerin inşaatı 2014'te ve adanın tamamı ise 2017 yılında tamamlanacak..

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'nin büyük önem verdiği 2014 Kış Olimpiyatları hazırlığı çerçevesinde inşa edilecek adanın, bu ülkeye bir prestij getireceği ifade ediliyor.

CİHAN

Etiketler:
karadeniz rusya resmi çizilecek

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır