NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
35WERE~1.MP3
10
2
apsuva
8

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
DUMA ABHAZYA'NIN BAĞIMSIZLIĞININ TANINMASINI GÖRÜŞÜYOR.

Rusya Federasyonu Duması'nda Abhazya , Güney Osetya ve Pridnestrov'un Bağımsızlıklarının tanınması ile ilgili genel görüşme yapılacağı bildirildi. Itar - Tass haber ajansı, Duma'da yapılacak olan genel görüşmeye Abhazya, Güney Osetya ve Pridnestrov Parlamento heyetleri ile hükümet temsilcilerinin de katılacağını duyurdu. Genel görüşmeye ayrıca Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı, Savunma Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı ve diğer ilgili bakanlıkların temsilcilerinin de katılacağı belirtildi. 12 Mart'ta Moskova'da bir araya gelen Abhazya, Güney Osetya ve Pridnestrov liderleri ortak açıklamada bulunarak Duma'daki görüşmeden memnuniyetlerini dile getirmiştiler.
13-03-2008 - kez okundu

Duma'daki genel görüşmede Abhazya, Güney Osetya ve Pridnestrov Parlamento Başkanlarının birer konuşma yapacağı, daha sonra ise gizli oturuma geçileceği bildiriliyor.
Duma BDT Ülkeleri ve Soydaşlardan Sorumlu Komite'nin başkanı Aleksey Ostrovskiy yaptığı açıklamada, "Kosova'nın bağımsızlığının tek taraflı tanınmasından sonra bu üç cumhuriyetin durumunu görüşeceğiz. Hükümete tavsiye kararı alabiliriz. Ayrıca Rusya Federasyonu ve Gürcistan ilişkilerinin de derinlemesine görüşüleceği geniş bir oturum yapacağız" dedi.
Duma Uluslararası İlişkiler Komitesi Başkan Yardımcısı Leonid Slutskiy ise yaptığı açıklamada, Duma'nın bugün bu cumhuriyetlerin tanınması ile ilgili herhangi bir karar almayacağını söyledi. Leonid Slutskiy, "Rusya Federasyonu uluslararası hukuka uyacaktır. Biz Gürcistan'ın toprak bütünlüğüne saygı gösteriyoruz. Abhazya ve Güney Osetya'yı da Gürcistan'ın bir parçası olarak kabul ediyoruz. Bu politikamızı değiştirmeyi düşünmüyoruz" dedi.
Dumanın ileriki günlerde Moldava ve Gürcistan Parlamento temsilcilerini Dumaya çağırarak onların da görüşlerini dinleyeceği bildirildi. Ancak Gürcistan buna tepki gösterdi. "Birileri Abhazya ve Güney Osetya üzerinden şov yapıyor" diyen Gürcistan Sorunlu Bölgelerden Sorumlu Devlet Bakanı Temur Yakobişvili, "Biz bu oyunun parçası olmayacağız" dedi. (KAFKASEVİ)

Etiketler:
duma abhazya bağımsızlığının tanınmasını görüşüyor

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır