NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
4SIMD.MP3
11
2
10
1

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri
ADİGE SANATÇI PERİT, AŞİL'E BRAD'TEN DAHA ÇOK BENZİYOR

Herkes bunu tartışıyor. Efsanevi savaşçı Aşil, Brad Pitt'e mi, dansçı Perit Yançatoral'a mı benziyor? Perit, Aşil'e Brad'ten daha çok benziyor ORHAN TURAN / İSTANBUL Troya efsanesinin unutulmaz savaşçısı Aşil'in nasıl biri olduğu tartışma konusu oldu. Aşil'i, 2004 yapımı Troya filminde canlandıran Brad Pitt'in gerçeği yansıtmadığını söyleyen Mustafa Erdoğan, kendi gösterisindeki Aşil karakterinin, 'gerçeğine en yakın' karakter olduğunu söyledi. Arkeolog Doç. Dr. Rustem Aslan'ın ekibiyle beraber bölgede yapılan çalışmalarla elde edilen bulgulara göre gerçek Aşil, İzmitli dansçı Perit Yançatoral'a daha çok benziyor.
11-04-2008 - 5 kez okundu

İstanbul Gösteri Merkezi'inde seyirciyi büyüleyen Troya'yı sahneye taşıyan Anadolu Ateşi Dans Topluluğu'nun Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan, Yançotoral'ın Aşil karakterini Brad Pitt'ten daha iyi canlandırdığını söyledi. Karakterleri, tarihi bulgu, hiyeroglif ve uzman arkeologların desteği ile oluşturduklarını söyleyen Erdoğan, gösteriye Anadolu kültürünün yorumunu katarak özgün bir sunum yaptıklarını belirtti.

BİZİMKİ KAFKASLI

Kafkas Dernekleri Federasyonu yayını olan Nart'ta bir ara sanat ve dans üzerine yazıları da yayınlanan Perit Yançotoral Anadolu Ateşi grubunda uzun süredir yer alıyor. Genç sanatçı, Mustafa Erdoğan'ın Sanat Yönetmenliğini yaptığı Troya gösterisinde, Brad Pitt'in canlandırdığı Aşil karakterini sahneliyor. Dün ikinci gösterimi yapılan Troya,16 -17 -18 Nisan tarihlerinde İstanbul Gösteri Merkezi'nde sanatseverlerle buluşmaya devam edecek.

Etiketler:
adige sanatçı perit aşil brad daha çok benziyor

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır