NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
12
11
4-5-6-7
10
35305319 - Adige Heku 01.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri
SÜRGÜN UNUTMA UNUTTURMA

Bizler bu yıl atalarımızı rahmetle ve sevgiyle, dualarımızla anmak istiyoruz. Sizlerle de bu gönül ve dua birlikteliğini yakalamak istiyoruz. Bu dua zincirine tüm sevdiklerinizle katılmanızı ümit ediyor ve bu adımımızı daha da büyütmek için bu mesajın yayılması noktasında yardımlarınızı rica ediyoruz.
11-04-2008 - 5 kez okunduVar mısınız ?
Unutmadığımızı göstermek ve unutmayışlara vesile olmak için Tüm Kafkas Gençliğinden sürgünün yıl dönümünde bir mesajımız var.

Sürgün şehitlerine ölümsüz hediyeler sunmak için sizleri hatim kampanyasına davet ediyoruz...

144 yıl önce bugün, halkımızın yıllarca verdiği mücadelesinin, savaşı kaybedip sürgün edildiği gündür.

Bedenleri, düşünceleri, özgür ruhları esaret altına alınamayan halkın, sürgünle yüreklerine vurulan pranganın hikayesidir.

21 Mayıs, bir avuç toprağı dahi bulamadan kendilerine Karadeniz' in engin sularını mezarlık edinen bir halkın dramıdır.

Biz, bu zulmun doğmamıs tanıkları, hepimizin kaderi olan bu acı, bu sürgün için bir anış olmak istedik... Hiç unutmadığımızı ve unutmayacağımızı göstermek ve bir vefa borcu ödemek, ruhlarına.

Tarih 21 Mayis 2007. Ruhumuzu yoldaş yapıp atalarımızın ruhuna, ölmez çiçekler, nurlar gönderiyoruz onlara. Bu acının kahramanları dağıtabildiğimiz kadar hatim ile sevgimizi iletmek istiyoruz. Çünkü bizler için 21 Mayıs, sürgünün neticesinde kurban olan insanlarımızı anmakla beraber, halkımızın öz milli değerlerine sahip cıktığının, tarihinden ders aldığının göstergesidir. Bizler bu yıl atalarımızı rahmetle ve sevgiyle dualarımızla anmak istiyoruz.


Var mısınız ?
Tüm Kafkas Gençliği


ibrahim 42: Sen, o zalimlerin islediklerinden, sakın Rabbinin habersiz olduğunu zannetme! O, sadece onları, dehşetinden gözlerinin donup kalacağı bir güne ertelemektedir.

al-i imran- 95: Benim rızam için hicret edenlerin, vatanlarından sürülenlerin, Benim yolumda işkenceye, zarara uğrayanların, Benim yolumda savaşanların ve öldürülenlerin, Elbette kusurlarını örtecek ve elbette onları Allah tarafından mukâfat olarak içinden ırmaklar akan cenetlere yerleştireceğim. En güzel ödüller Allah' ın yanındadır.BU ORGANİZASYON İÇİN NELER YAPABİLİRİM ?
1- Sevgili kardeşimiz 21mayis@muslumancerkes.com adresi ile irtibata geçerek bize okuyabileceğiniz cuz ( Kuran i kerimin her 20 sayfasi) miktarini bildirebilirsiniz. Bizde size hangi cuzları okuyacağınızı göndeririz inşAllah.
örnek:

siz : ben on cüz okuyabilirim...

biz: sevgili kardesimiz Allah kabul etsin ve sizden razi olsun. 11,12,13,14,15,16,17,18,19,20 numaralı cuzlar sizde inşAllah.
yada forumumuz altındaki başliktan direk olarak cuz alabilirsiniz forum için tıklayınız

2- Bu organizasyonu üyesi olduğunuz tüm mail gruplarinda (Kafkas kökenli olmasi önemli değil) ve forumlarda duyurabilirsiniz.

3- Çevrenizde cuzlar dağıtabilirsiniz.böylece atalarimizin uğradığı büyük zulümü arkadaşlarınıza anlatma fırsatı bulursunuz.

4- Ailenizi bu durumdan haberdar edebilirsiniz böylece bu organizasyona ailelerde katılmış olur.

5- Eğer siteniz varsa bize destek olabilirsiniz, bir müddet sitenizin ana sayfasinda bu organizasyonu duyurabilirsiniz. Bu duyuruyu yaparken sitemizin adresini vermenize gerek yoktur. Ayrıca isteğiniz halinde hazırladığımız bannerlardan birini sitenize ekliyebilirsiniz. Bannerlara ulaşmak için TIKLAYINIZ... Yada sitemiz ana sayfasindaki afisi siteniz ana sayfasina yerleştirebilirsiniz.


Daha fazla bilgi için 21mayis@muslumancerkes.com adresine ulaşabilirsiniz. Sizinle tahmin ettiğinizden fazla ilgilenilecektir.

http://www.muslumancerkes.com/php-files/viewpage.php?page_id=311

Etiketler:
sürgün unutma unutturma

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır