NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
4SIMD.MP3
13
4-5-6-7
12
4WORED3.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
ŞAMİL TAYYAR'A BİR CEVAPTA SIRRI YÜKSEL CEBECİ'DEN (TERCÜMAN- 15.04.2008)

Tercüman gazetesinin bugünkü sayısında Sırrı Yüksel Cebeci'nin Çerkesler hakkında geçtiğimiz Pazar günü Zaman gazetesine ropörtaj veren Star gazetesi yazarı Şamil Tayyar'ın suçlamalarına karşı yazmış olduğu bir yazıdır. İKTİDAR yalakası medya, özellikle AKP'ye kapatma davası açıldıktan sonra, şaşkın ördek gibi suya kıçıyla dalmaya başladı diyoruz ya, işte son örneği... AKP'nin yarı resmi organı gibi yayın yapan gazetenin köşe yazarlarından biri, "Ergenekon yapılanması içinde yer alanların çoğunun Çerkes-Abhaz kökenli olduğunu" iddia ediyor. Çerkes vatandaşlarımızı darbecilikle suçlayacak kadar alçalan, "Bu yapı içinde Kafkas kökenlilerin ağırlıkta olması, ister istemez zihinlerde soru işareti bırakıyor" diyen yazarcığa, Çerkeslerin nasıl onurlu bir halk olduğunu öğrenmesi için, Serhat Akkan'ın Tercüman'da yayınlanmakta olan "Çerkes Dünyası" yazı dizisini dikkatle okumasını tavsiye ediyorum.
15-04-2008 - kez okundu

AKP'nin yarı resmi organı gibi yayın yapan gazetenin köşe yazarlarından biri, "Ergenekon yapılanması içinde yer alanların çoğunun Çerkes-Abhaz kökenli olduğunu" iddia ediyor.

Ama elinde çok ciddi bilgi ve belge olmadığı için konunun üzerine gitmiyormuş...

Hangi konuda elinde çok ciddi bilgi ve belge var ki, bu konuda olsun?

AKP yağdanlığı köşe yazarının bu dangalakça iddiasından sonra, Türkiye nüfusunun neredeyse yüzde 10'unu oluşturan Çerkes kökenli vatandaşlarımızın arasından hâlâ AKP'ye oy vermeyi düşünen çıkar mı, bilemeyiz.

Sayın Başbakan'ın, o nedenle, AKP milletvekillerinden önce, AKP lejyonerliğine soyunan medyaya konuşma yasağı getirmesi gerekiyor.

Yüzde 46.6 oy almış bir iktidar partisinin böyle akılsız dostları olacağına, akıllı düşmanları olsun daha iyi.

AKP bir gün gümleyip giderse, böyle akılsız dostlarının endazesiz gevezelikleri yüzünden gidecek...

Dangalaklığın daniskası

Çerkes vatandaşlarımızı darbecilikle suçlayacak kadar alçalan, "Bu yapı içinde Kafkas kökenlilerin ağırlıkta olması, ister istemez zihinlerde soru işareti bırakıyor" diyen yazarcığa, Çerkeslerin nasıl onurlu bir halk olduğunu öğrenmesi için, Serhat Akkan'ın Tercüman'da yayınlanmakta olan "Çerkes Dünyası" yazı dizisini dikkatle okumasını tavsiye ediyorum.

150 yıldan fazla süredir birlikte yaşadığımız Çerkesler; Kürtler, Lazlar, Boşnaklar ve Arnavutlar gibi, Türk milletinin asli unsuru olmuşlardır.

Devlet ve siyaset kadrolarında saygın yerleri vardır.

Garp Cephesi Komutanlığı'nda gözü olan İsmet İnönü'nün oyunuyla Çerkes Ethem'in asi ilan edilmesine, Çerkes kökenli olan Cemal Madanoğlu'nun "delikanlılık" adına 27 Mayıs 1960 darbecilerine son anda katılmasına ve yine Çerkes kökenli olan Talat Aydemir'in, 27 Mayıs darbesini yapan cuntada iken, yurtdışı görevde olduğu için darbeci kadronun dışında bırakılmasına tepki olarak iki kez darbe yapmaya kalkışmasına bakıp, bütün Çerkesleri "darbeci" ya da "derin devletçi" diye suçlamak, cehaletin ve dangalaklığın daniskasıdır.

Baykal da mı darbeci?

Hamidiye Kahramanı ve Atatürk'ün yakın arkadaşı Rauf Orbay'ın, tek parti döneminin ünlü başbakanlarından Recep Peker'in, 27 Mayıs 1960 darbesinden sonra Yeni Türkiye Partisi'ni kuran ve İnönü'nün başkanlığındaki koalisyon hükümetlerinde Başbakan Yardımcılığı yapan Ekrem Alican'ın da Çerkes oldukları neden unutuluyor?
Abdüllatif Şener, Kafkasya'dan Türkiye'ye göç etmiş Çerkes kökenli babanın oğlu değil mi

Eski Cumhurbaşkanlarımızdan Ahmet Necdet Sezer ve Fahri Korutürk, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Doğan Güreş, Halide Edip Adıvar, Yaşar Doğu, Gazanfer Bilge, Türkân Şoray, Ajda Pekkan, Ediz Hun, Kenan Işık, Taha Akyol, Hıncal Uluç, Rauf Tamer, Ruhat Mengi, Aytunç Altındal,Şansal Büyüka, Sezgin Burak, Halit Kıvanç, Süleyman Seba, Keriman Halis, Meltem Cumbul, Lemi Atlı'nın da Çerkes kökenli olduklarını biliyor muydunuz?

Bunların hepsi çete, darbeci veya derin devletçi mi

Etiketler:
şamil tayyar bir cevapta sırrı yüksel cebeci tercüman- 15042008

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır

ETKİNLİK TAKVİMİ
Bu ay etkinlik bulunmamaktadır

ŞİİR

Warning: mysqli_query(): (HY000/1030): Got error 122 "Internal (unspecified) error in handler" from storage engine Aria in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/right.php on line 51

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_error() in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/right.php:51 Stack trace: #0 /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/haberler.php(196): require() #1 {main} thrown in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/right.php on line 51