NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
11
13
35305319 - Adige Heku 01.MP3
8
35305319 - Adige Nise 15.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri
KAFKAS RÜZGARI EKİM'DE TÜRKİYE'DE...

Rusya Federasyonu Kabardin-Balkar Cumhuriyeti "Balkarya" Devlet Halk Dansları Topluluğu Türkiye Cumhuriyeti'nin Kuruluşunun 80. Yılı münasebetiyle Karaçay-Balkar Derneği'nin daveti üzerine Türkiye'ye geliyor... Üç yıl aradan sonra, 3-20 Ekim tarihleri arasında Kültür ve Turizm Bakanlığı nın katkıları ile bir Türkiye Turnesi gerçekleştirecek Balkarya Ansambi, turne programı çerçevesinde Antalya (Aspendos Antik Tiyatrosu), Konya, Kayseri, Sivas, Ankara (MEB şura Salonu), Eskişehir ve İstanbul'da (CRR Konser Salonu) çeşitli gösteriler yapacaktır Yeniden esecek Kafkasya rüzgarına bütün sanatseverleri katılmaya çağırıyoruz..
20-09-2003 - 5 kez okundu

M. Akif Albayrak /Turne Koordinatörü

BALKARYA ANSAMBLı : 1988 yılında Kabardin-Balkar Cumhuriyeti'nin başkenti Nalçik'te kurulan topluluk, Elbrus Dağlarında yaşayan halklar ile Karaçay-Balkar kültürünün mahalli motiflerini başarıyla harmanlayarak kısa zamanda dünya çapında bir üne kavuştu. Kuruluşundan sadece iki yıl sonra 1. Kafkas Dağ Halkları Festivali'nde "Altın Miğfer" ödülüne layık görüldü. 1991 ve 2000 senelerinde Türkiye'ye gelen topluluk Hollanda, Almanya, Belçika, Fransa ve Rusya Federasyonu'nda çeşitli festivallere ve turnelere katıldı. Pek çok başarılara imza attı. Topluluğun repertuarında, Kuzey Kafkas halklarının bütün dansları yer almakta, estetikle kıvraklığın, müzikle dansın, zarafetle cesaretin bütünleştiği danslar izleyenleri büyülemekte ve Kafkas dağlarının yalçın doruklarına alıp götürmektedir. "Balkarya" Devlet Kuzey Kafkas Halk Dansları Topluluğu, halen Nalçik'te Rusya Federasyonu Devlet Sanatçısı Mutay Ulbaşev'in rejisörlüğü ve Magamed Eneyev'in müdürlüğünde toplam 45 sanatçıdan oluşan kadrosuyla çalışmalarına devam etmektedir.

Ayrıntılı Bilgi ıçin : Karaçay-Balkar Derneği Tel : 0 312 - 430 43 23-24 Faks : 0 312 - 430 43 25 Kafdağı Organizasyon -M. Akif Albayrak Cep : 0 542 - 236 68 61 -Fuat Gök

Etiketler:
kafkas rüzgarı ekim türkiye

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır