NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
4SIMD.MP3
1
9
8
35WERE~1.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
GÜRCİSTAN, RUSYA İLE MÜZAKERELERİNİ ASKIYA ALDI

Gürcistan, Rusya ile Müzakerelerini Askıya Aldı Gürcistan, Rusya'nın Dünya Ticaret Örgütü Üyeliği ile İlgili Sürdürdüğü Müzakereleri Tek Taraflı Olarak Durdurduğunu Açıkladı. Gürcistan, Rusya'nın Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) üyeliği ile ilgili sürdürdüğü müzakereleri tek taraflı olarak durdurduğunu açıkladı. Tiflis, gerekçe olarak Moskova'nın özerk bölgeler Abhazya ve Güney Osetya'ya yönelik agresif politikalarını gösterdi.
30-04-2008 - kez okunduGürcistan Ekonomi Bakanı Tamara Kovziridze yaptığı açıklamada, durumun oluşan yeni şartlar çerçevesinde değiştiğini söyledi. Gürcistan DTÖ müzakere delegasyonunun da başkanı olan Kovziridze açıklamalarını Gürcü halk televizyonundan ilan etti.


Moskova, Nisan başında özerk bölgelerle ilişkilerin geliştirilmesi yönünde karar almış ve 1996 yılından bu yana uygulanan ekonomik yaptırımları kaldırmıştı. Tiflis geçen yıl da Rusya'nın dünyanın en büyük ticaret örgütü üyeliğine girişini engellemişti. Rusya ve Gürcistan arasındaki ilişkiler de en önemli bağ olan DTÖ müzakerelerinin durdurulması bölge için yeni bir tehdit oluşturuyor.

Moskova Dışişleri Bakanlığı'ndan sabah saatlerinde yapılan açıklamada, Tiflis'in özerk bölgelere yönelik askeri müdahale hazırlığı içinde olduğu, bunun gerçekleşmesi durumunda Rusya'nın da özerk bölgelerin savunmasına destek vereceği kaydedilmişti.

Rusya DTÖ üyeliği için 1993 yılından bu yana mücadele ediyor. 60 ülke ile müzakereleri tamamlayan Moskova'nın Suudi Arabistan ve Gürcistan'la da müzakereleri imzalaması gerekiyor. Moskova'nın DTÖ müzakere delegasyonu başkanı Maksim Medvedkov Rusya'nın bu yıl içinde müzakereleri tamamlayarak örgüt üyeliğine hak kazanacağını söylemişti. (Cihan Haber Ajansı)

http://www.haberler.com/gurcistan-rusya-ile-muzakerelerini-askiya-aldi-haberi/

Etiketler:
gürcistan rusya ile müzakerelerini askıya aldı

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır