NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
3
4WORED1.MP3
35WERE~1.MP3
12
10

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri

Notice: Undefined variable: db in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6

Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /home/nart/public_html/arsiv.nartajans.net/function.php on line 6
KAFKASYALILAR OSMANİYE'DE BULUŞTU

OSMANİYE - Doğu Akdeniz Bölgesi Kafkasyalılar Derneği başkan ve yöneticileri Osmaniye'de biraraya geldiler. Bölge dernekleri Osmaniye Kuzey Kafkasya Kültür Derneği'nin düzenlediği toplantıya katıldı. Atatürk Caddesi Ticaret Lisesi karşısındaki dernek binasında düzenlenen bölge toplantısına Adana, Mersin, Kahramanmaraş, İskenderun, Ceyhan, Reyhanlı, Afşin, Göksun dernek başkanları ve yöneticileri katıldı.
01-05-2008 - kez okundu

Konuklarını ağırlayan Osmaniye Kuzey Kafkasya Kültür Derneği Başkanı Tahsin Durmuş, bölge toplantısının amacının derneklerin çalışmaları konusunda istişare yapmak ve dayanışmayı sağlamak için olduğunu söyledi. Durmuş, "Bizler gelenek ve göreneklerimizi devam ettirmek, bunları gelecek nesillerimize de aktarmak istiyoruz" şeklinde konuştu.
Dernek eski Başkanı Sadettin Duman ise konuşmasında şunları söyledi: "Bugün burada toplumumuzla ilgili sorunları görüşmek, dernekler arası işbirliği içerisinde toplumumuza ne gibi faydalı şeylerin yapılması gerekiyorsa, o öncelikleri öne çıkarmanın heyecanı içindeyiz. Konular içinde 2 konu öne çıkmıştır. Birisi; gençlerimize iş imkanı ve diğeri toplumumuzun yönetimi konusunda bizlerden birilerini görmek istemesi. Artık bizlerin de kabuğumuzu kırma zamanı geldi, geçiyor. Kısır çekişmeleri bir kenara bırakıp, gücümüze göre temsil noktasında bizlerden birilerini göndermemiz lazım. Bu temsil şekli muhtarlık, belediye veya il genel meclis üyeliği, belediye başkanlığı hatta milletvekili bile olabilir. Bugüne kadar hep oy verdik ve bir talebimiz olmadı. Bundan sonra artık böyle düşünmüyoruz. Sivil Toplum Kuruluşları'nın önem kazandığı bir dönemde, bizler de çağın gerisinde kalmadan, yapacağımız güç birliği ile toplumumuzun menfaatleri için bir şeyler yapmalıyız."
Konuşmasında bugüne kadar hiçbir şeklide ayrımcılık yapmadıklarına da dikkat çeken Duman, "Biz Kafkasyalılar olarak; içinde bulunduğumuz diğer kültürlerdeki topluluklarla daima çok iyi ilişkiler içinde olduk. Farklı kültürleri hiçbir zaman ayrılık değil, tam tersine birleştirici ve bir kültür zenginliği olarak saymaktayız. Ayrıca bizim yaşantımızın diğer topluluklar tarafından örnek alınması da bizlerin göğsünü kabartmaktadır. Bizim en önemli hedefimiz Çerkez kültürünün korunması, yaşatılması ve bizden sonraki nesillere aktarılmasıdır. İşte bütün bunlardan yola çıkarak; sorunlarımızın çözülebilmesi için hemşerilerimizin derneklerine sahip çıkması, yöneticilerine sahip çıkması ve temsil noktalarına da birikimi, vizyonu olan, atak, gözü kara insanları öne çıkarması ve onlara azami desteği vermesi şarttır" şeklinde konuştu.

http://www.basakgazetesi.com/news.php?id=5683

Etiketler:
kafkasyalılar osmaniye buluştu

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır