NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
4-5-6-7
4SIMD.MP3
9
13
4WORED1.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Cemiyet Haberleri
KAFKASYA'DA SAVAŞ GERGİNLİĞİ VAR

Kafkaslar'da Rusya ve Gürcistan arasındaki gerginlik durulmuyor. Rusya, Gürcüler Abhazya ve Güney Osetya'ya saldırırsa Gürcistan'a fiilen müdahale edeceğini açıkladı. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Gürcistan'ın Abhazya'ya saldırması durumunda misilleme yapacakları tehdidinde bulundu. Lavrov, Lüksemburg'da Avrupa Birliği üst düzey yetkilileri ile katıldığı toplantıda, Gürcistan'ın Abhazya'ya saldırması durumunda misilleme yapacakları tehdidinde bulundu. Gürcistan'ın kendisinden kopan Abhazya'ya saldırı hazırlığında olmasından şüphelendiklerini belirten Lavrov, "Rusya savaş hazırlığında değil, fakat Gürcistan'ın Abhazya ve Güney Osetya sorunlarını güçle çözme eğilimde olmasından şüpheleniyoruz. Şayet Gürcistan defalarca tehdit ettiği gibi kuvvet uygulamaya kalkarsa, vatandaşlarımızın yaşamlarını korumak için biz de güçle karşılık veririz" dedi.
01-05-2008 - 5 kez okunduNATO TARAFLARI UYARDI

Nato Genel Sekreteri Jaap de Hoop Scheffer Rusya'nın NATO temsilcisi Dimitriy Rogozin'i uyararak tarafların herhangi bir askeri birlik hareketlenmesine yol açacak karardan kaçınmalarını belirtti. Rusya -Abhazya sınırında 15 yeni gözlemevi kurduklarını belirtti.

ÇATIŞMANIN TARİHİ

Rusya Gürcistan üzerinde tahakküm kurmak istiyor. Askeri olarak Rusya'ya, karşı koyma gücü olmayan Gürcistan bu amaçla NATO'ya girmek için çok önemli çalışmalar yapıyor. Abhazya, Güney Osetya, Acaristan gibi sorunlu bölgelerde Ruslar istihbarat faaliyeti yürüterek Gürcistan'a göz dağı veriyor. Rus cenderesinden kurtulmuk isteyen Gürcistan'ın politik istikarsızlık ve askeri tehdit altında yaşadığı ekonomik zaafiyeti dünyada dikkatle izleniyor.


http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=316372/Kafkasya-da-savas-gerginligi-var

Etiketler:
kafkasya savaş gerginliği var

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır